Login panel

Register

Na żaglowcu przez 3/4 świata z Martą Malinowską (08.06.2016 18:30 - 08.06.2016 20:00)

Naszym gościem będzie Marta Malinowska. Pabianiczanka absolwentka II LO, której pasją jest żeglarstwo. Studiowała nawigację na Akademii Morskiej w Gdyni. Opowie nam o rejsie przez ¾ świata na nowo wybudowanym w Polsce żaglowcu.

Głównym celem rejsu na żaglowcu „Lê Quý Đôn” było dostarczenie statku do nowych właścicieli – Akademii Marynarki Wojennej Wietnamu oraz szkolenie żeglarskie Wietnamczyków. Trasa jaką obrał nasz kapitan, Piotr Leszczyński, przedstawiała się imponująco. Płynęliśmy dookoła świata wypływając z Gdańska i kończąc rejs w Nha Trank. Była to wspaniała możliwość połączenia pracy marynarza oraz zobaczenia egzotycznych dla Polaków okolic równika. Podczas spotkania opowiem o życiu na statku wśród dwóch kultur, a także o odwiedzonych miejscach, m. in. o A Coruñi i Las Palmas, o postoju na wyspie Les Saintes na Karaibach, o przekraczaniu kanału Panamskiego, o uratowaniu żółwia morskiego i rezerwacie na Wyspie Kokosowej, o Atolu Fakarava i jej czarnych perłach oraz muzykalnych mieszkańcach, o kolorowej, ale brudnej Thaiti, o atolu Bikini, gdzie testowano bomby atomowe oraz o Nha Trak, które zaskakuje ilością motocykli i kolorowych światełek.

Trasa podróży wiodła przez Gdańsk - A Coruna - Las Palmas - Les Saintes - Panama - Wyspa Kokosowa - Fakarava - Tahiti - Majuro - Atol Bikini- Nha Trank

Serdecznie zapraszamy!

8 czerwca (ŚRODA) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP "Aaron" PTTK Pabianice i Oddział PTTK Pabianice

Contact

poczta@ktpaaron.pabianice.pttk.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.