Login panel

Register

MUZYCZNE HORYZONTY - Koncert Tubis Trio (24.11.2017 19:00 - 24.11.2017 21:00)

Już wkrótce na scenie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbędzie się drugi koncert z cyklu „Muzyczne Horyzonty”. Zgodnie z założeniami organizatorów, cykl „Muzyczne Horyzonty” jest bardzo pojemny stylistycznie – warunek jest jeden – musi być to dobra muzyka. I tak właśnie będzie w piątek 24 listopada o godzinie 19:00. Przed sieradzką publicznością wystąpi „TUBIS TRIO” w składzie Maciej Tubis – fortepian, Paweł Puszczało – kontrabas, Przemek Pacan – perkusja. Koncert w Sieradzu będzie klamrą spinającą dwie trasy koncertowe, które zespół odbył w październiku i w listopadzie promujące najnowszą płytę grupy „The Truth”.

 Po wydaniu płyty koncertowej „Live In Luxembourg” zespół powraca z pierwszą płytą studyjną. „The Truth” jest jego debiutem w holenderskiej wytwórni Challenge Records. Płyta ukazała się 8 września 2017 roku. Nagranie zawiera 10 kompozycji autorskich Macieja Tubisa, które wyróżniają się dużą melodyjnością wymykając się typowo jazzowej estetyce. Jednak improwizacja jest najważniejszą częścią tej muzyki, definiującą jednocześnie stylistykę. „To jest nasza historia, nasze emocje. Żadnej chłodnej kalkulacji. Żywa reakcja publiczności na naszych koncertach to potwierdza. Chcemy naszą radością z muzykowania podzielić się z innymi. Jazz, nie jazz. Nie ma znaczenia. Liczy się tylko prawda.”

 Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność, nawet krytycy wyrażają się o niej bardzo pozytywnie. Światowy portal jazzowy Geno Thackera napisał:

The Truth proponuje całą gamę podskórnych niuansów, będąc równocześnie znakomitą ofertą dla ludzi, którzy nie są na co dzień fanami jazzu. To urzekający i autentycznie pozytywny album dla ludzi o wszystkich gustach muzycznych.

A Marek Sierocki w Teleekspresie tak rekomendował tę płytę:

To znakomity krążek! Świetne kompozycje. Raz jeszcze okazuje się, że w muzyce, również jazzowej, ważne są melodie. Płyta jest fantastycznie nagrana. Światowe brzmienie.

TUBIS TRIO:

Maciej Tubis - fortepian
Paweł Puszczało - kontrabas 
Przemek Pacan - perkusja

Więcej o zespole:
www.facebook.com/tubistrio
www.tubistrio.com

 

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z PSM I st. w Sieradzu. Patronat radiowy na wydarzaniem objęła rozgłośnia „Nasze Radio” i tam wkrótce będzie można posłuchać kompozycji Macieja Tubisa. Sponsorem imprezy jest MPWiK w Sieradzu.

 

Zapraszamy 24 listopada 2017 r. o godzinie 19:00 do Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ulicy Jana Pawła II 48. Bilety w cenie 20,00 zł (normalny) i 10,00 zł (ulgowy dla uczniów, studentów i seniorów) można nabyć w sekretariacie szkoły muzycznej od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.

 

„TUBIS TRIO” w Sieradzu – tego nie możesz przegapić!

 

  

 

Koncerty w Sieradzu i okolicy również na facebooku

Contact

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzuul. Jana Pawła II 48poniedziałek - piątek 09:00 - 18:00http://www.psmsieradz.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

6 points
koncerty.sieradz@gmail.com

Author other news

Entries recommended

No news available.