Login panel

Register

Muzeum Zmysłów w Wolborzu (28.08.2016 14:00 - 28.08.2016 17:00)

„Zmysły Wolborza” to kolejny projekt realizowany przez Centrum Pożarnicze w Wolborzu. Tym razem uczestnicy zajęć wyruszyli w podróż po lokalnej historii oraz w głąb własnej wyobraźni. Przez dwa tygodnie od 1 do 12 sierpnia prawie dwudziestoosobowa grupa dzieci zmysłami poznawała wolborską owalnicę – historyczny układ urbanistyczny, którego geneza sięga XIII w.

Efektem pracy jest opracowanie pięciu spacerowników, które już wkrótce będą dostępne w portalu „Otwarte Zabytki” oraz w placówce Centrum Pożarniczego. Każdy spacerownik to jeden zmysł, którym będzie można poznać owalnicę i się nią przespacerować.

Zakończeniem wakacyjnych zajęć będzie wielkie otwarcie Muzeum Zmysłów na Placu Jagiełły - 28 sierpnia. Na zwiedzających będzie czekała interaktywna wystawa zdjęć z kolekcji Wolborskiego Archiwum Cyfrowego, spacerowniki, wystawa prac plastycznych uczestników zajęć pt.: „Ratusz wolborski”, a także każdy będzie mógł z tektury zrobić swój dom i zaznaczyć się na wielkie mapie, co pozwoli zwiedzającym dosłownie wpisać się w historię Wolborza. 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Contact

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzutel.: 669-555-215e-mail: centrumpozarnicze@gmail.com

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.