Login panel

Register

Mroga Trophy 2016 - XVI ekstremany spływ rzeką Mrogą z Dmosina do Głowna (20.08.2016 11:00 - 20.08.2016 15:50)

Mroga Trophy - to ekstremalny spływ nurtem rzeki Mrogi nieco ponad pięciokilometrową trasą z Dmosina do Głowna. Start uczestników spływu w odstępach kilkuminutowych odbywa się tradycyjnie przy moście na rzece Mrodze na drodze prowadzącej w kierunku Borek w gminie Dmosin. Meta wyścigu zlokalizowana jest również tradycyjnie na przystani na zalewie Mrożyczka w Głownie. Co roku impreza przyciąga wierne grono fanów spływu oraz kolejnych amatorów ekstremalnego kajakarstwa.

Trasa spływu wymaga od zawodników nie tylko świetnego przygotowania fizycznego, ale również dużej siły woli, żeby pokonać meandry rzeki, przedrzeć się przez liczne pokrzywy i bagna oraz przedostać się z kajakiem przez niezliczone drzewa tarasujące koryto Mrogi. Od kilku lat dodatkowe atrakcje szykują bytujące w rzece bobry, które usiłują urozmaicić trasę spływu budując kolejne tamy na rzece.

Trudy spływu wynagrodzić mogą niecodzienne widoki i wrażenia. Mroga Trophy to rywalizacja ekstremalna - jedni próbując w niej swych sił zaklinają się, że już nigdy nie wezmą w niej udziału, inni nie mogą doczekać się kolejnych jej edycji. Kto tym razem zmierzy się z nurtem Mrogi?

20 sierpnia 2016 r. odbędzie się już XVI edycja Mroga Trophy 2016 i tradycyjnie już będzie to impreza towarzysząca organizowanym w tym dniu atrakcjom w ramach Święta Miasta. Zgłoszenia (wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego na www.mrogatrophy.glowno.pl) dwuosobowych załóg spływu, które zechcą skorzystać z kajaków udostępnionych przez organizatora (a jest to 18 sztuk z wiosłami i kapokami) potrwa od 26 lipca do 12 sierpnia (lub do wyczerpania zapasu kajaków). Rejestracja uczestników z własnym sprzętem (kajak, wiosła, kapoki) prowadzona będzie natomiast do 12 sierpnia. Limit zgłoszeń to 22 załogi. Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną. O udziale w spływie decyduje kolejność zgłoszeń dlatego warto się pospieszyć.

Program spływu:
Godz. 11.00 - zbiórka zawodników na moście przy drodze na Borki, gmina Dmosin
Godz. 11.30 - start pierwszej załogi (kolejne starty co 2-3 minuty)
Ok. godz. 15.15 - przewidywany czas zakończenia całego spływu na mecie przy przystani na zalewie Mrożyczka w Głownie.

Podsumowanie spływu i wręczenie nagród odbędzie się w trakcie Święta Głowna na placu przy ul. Zgierskiej 8/10.

Trasa spływu: to odcinek około 5 km 200 m. Urozmaicają go meandry rzeki, miejscami wymaga przedzierania się z kajakiem przez zarośla i tarasujące koryto drzewa).

Organizator zapewnia:
- 18 kajaków dla dwuosobowych załóg wraz z wyposażeniem
(2 kapoki, 2 wiosła)
- medale pamiątkowe
- wodę i przekąskę

UWAGA: Z uwagi na ekstremalny charakter spływu, mogą brać w nim udział osoby od 16. roku życia po wyrażeniu pisemnej zgody rodziców oraz osoby pełnoletnie.

Warunek konieczny: każdy uczestnik spływu musi umieć pływać. Przez całą trasę spływu musi mieć na sobie kamizelkę ratunkową oraz zobowiązany jest do podpisania stosownego oświadczenia przed wzięciem udziału w spływie.
Regulamin spływu, oświadczenie uczestnika, formularz rejestracyjny i fotogalerie z lat ubiegłych na www.mrogatrophy.glowno.pl
ZAPRASZAMY!

Contact

Urząd Miejski w Głownie, ul. Młynarska 15, 95-015 Głowno, tel. 42/719-1-51 wew. 221, promocja@glowno.pl, rpmachnicka@glowno.pl, www.mrogatrophy.glowno.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.