Login panel

Register

Mobilność nie tylko w technologiach. OFF Piotrkowska otwiera innowacyjne centrum dla startupów w Łodzi

OFF Piotrkowska w Łodzi kontynuuje ewolucję w kierunku przemysłów kreatywnych. Tego lata na terenie dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa swoje miejsce znajdą lokalni startupowcy oraz młode firmy rozwijające innowacyjne technologie z branży IT. Przestrzeń, która ma wystartować we wrześniu, stanowić będzie unikat w skali kraju.

Nowa przestrzeń na OFFie to alternatywa dla dotychczasowego biura, strefy coworkingowej czy pracy w domu. Próżno tu więc szukać całego rzędu biurek i korporacyjnego sznytu. Stojące za projektem hasło „let’s walk” zakłada zdrowy, aktywny styl życia, także w czasie pracy. Niestandardowe wyposażenie oraz plan przestrzeni zachęci użytkowników do zrobienia sobie przerwy od komputera – będzie tu można poodbijać swoje pomysły na trampolinie, porozciągać się na drabinkach, wspiąć się na siatkę, a także przeprowadzić rozmowę telefoniczną na… sportowej bieżni. – Innowacyjny sposób aranżacji przestrzeni zaproponowany przez Olę i Kajetana Hungerów z łódzkiej pracowni projektowej oshi umożliwi włączenie ruchu i sportu w codzienny plan pracy na niespotykaną dotąd skalę – wyjaśnia Michał Styś, Dyrektor Zarządzający firmy OPG Property Professionals i inicjator projektu. – Tak zaprojektowana przestrzeń ma za zadanie zerwać z monotonią i koniecznością pracy na siedząco – dodaje.

Centrum networkingu

Nowa przestrzeń na OFFie będzie również realizować ideę networkingu. Inicjatorzy projektu za cel stawiają integrację młodych, kreatywnych osób pracujących w różnych firmach i startupach, a także freelancerów z branży TECH i IT. Jak podkreśla Dariusz Lis z firmy InnoMentors sprawujący pieczę nad sferą technologiczną nowego miejsca, a prywatnie pasjonat Design Thinking, otwarty charakter przestrzeni sprzyjać będzie wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu projektów oraz budowaniu długotrwałych kontaktów – zarówno tych biznesowych, jak i pozabiznesowych. Połączenie pracy ze sportem i networkingiem w obrębie jednej przestrzeni stanowić ma unikat w skali kraju. – Urządzenie dwóch stref posłuży jako wzorcowy system nowego typu przestrzeni dla branży technologicznej, a ponadto stworzy nową ergonomię, której nie posiada jeszcze żadne biuro w Polsce – podsumowuje Michał Styś.

Konkurs dla kreatywnych

W ręce kreatywnych oddana zostanie nie tylko sama przestrzeń, ale też jej identyfikacja wizualna. W związku z otwarciem nowego centrum dla startupów ruszył konkurs, w którym do wygrania jest 6000 zł. Zadaniem uczestników jest opracowanie nazwy oraz logo nowej przestrzeni, które z jednej strony uchwycą ideę miejsca, a z drugiej – wpiszą się w unikalny klimat OFF Piotrkowska Center. Prace konkursowe zgłaszać można najpóźniej do 9 sierpnia 2016 r. Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na stronie www.off-you-go.pl.


Gallery

Coments

You must loggin

2 points
m.dudzinski@towergroup.com.pl

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.