Login panel

Register

Magdalena Lechowska i Gorąca Kolumbijska Cumbia w Kutnie! (28.05.2017 18:00 - 28.05.2017 19:30)

Cumbia to nie tylko rytm, taniec i muzyka, to jeden z najbardziej reprezentatywnych przejawów kultury kolumbijskiej. Narodziła się w regionie Morza Karaibskiego, gdzie powstał największy tygiel ras: zamieszkiwały go plemiona indiańskie, tu przybywali afrykańscy niewolnicy i tu roiło się od przybyszy z Hiszpanii. W niespotykany sposób ten unikatowy gatunek muzyczny łączy wpływy hiszpańskie, indiańskie i afrykańskie. Z Afryki pochodzą rytmiczne uderzenia bębnów, zmysłowe i zalotne ruchy bioder, Europejczycy dodali charakterystyczny strój a tutejsi Indianie wnieśli delikatne brzmienie fletu i gaity.

 

Zespół tworzy wyśmienita 4 osobowa grupa bębniarska pod kierownictwem genialnego Marka Rajssa "SMOK". Ten renomowany polski perkusista, kompozytor i aranżer muzyki do spektakli teatralnych kształcił się u rodowitych południowoamerykańskich muzyków. Współpracował między innymi z formacjami Big Band Adama Sztaby, Big Band Tomka Szymusia, Rudi Schubert i Wały Jagiellońskie.
Smok wraz z wokalistką Magdaleną Lechowska, polką o latynoskiej duszy, tworzy jedyny projekt Cumbii Kolumbijskiej w Polsce, przybliżając dalekie i egzotyczne rytmy z folkloru afro-kolumbijskiego! Potężny i charyzmatyczny głos Magdaleny połączony z jej wyczuciem muzycznym przeniesie słuchaczy na gorące plaże wybrzeża karaibskiego! Jej interpretacja tradycyjnej cumbii "El pescador" na Youtube spotkała się z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy, którzy pozostają pod ogromnym wrażeniem autentyczności jej brzmienia!

Bilety w cenie 7 zł dostepne w sprzedaży ONLINE oraz w kasie KDK i CTMiT.

 

Contact

KDK, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno, tel. 24 254 21 37
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.