Login panel

Register

Letnie koncerty ze Stypendystami (15.07.2017 00:00 - 10.09.2017 00:00)

Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, zaprasza na trzecią edycję "Letnich koncertów ze stypendystami". Podczas pięciu wakacyjnych weekendów zaprezentują się młodzi i zdolni bełchatowianie. Będzie tanecznie i śpiewająco, ale nie tylko.Nie zabraknie też wielkiej literatury i malarstwa.

Za nami pierwszy tegoroczny koncert z cyklu. 15. lipca na Placu Narutowicza odbył się pokaz tańca towarzyskiego. Przed bełchatowską publicznością zaprezentowali się m.in. mistrzowie Polski w tańcu na wózkach - Kinga Kiejnig i Arkadiusz Kuśmierek. Zaraz potem odbył się pokaz tańca Wiktorii Sadziak i Andrzeja Jendrusiaka. Dodatkową atrakcją sobotniego pokazu był występ zespołu tańca ludowego z węgierskiego Csongrádu - "Alföld Néptáncegyüttes".

Podczas kolejnych letnich koncertów publiczność będzie miała możliwość poznania twórczości innych stypendystów z Bełchatowa. 13. sierpnia przed publicznością wystąpi Pola Gągała - laureatka 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, a gościnnie towarzyszyć jej będzie Władysław Gągała. Gościem specjalnym koncertu będzie natomiast uczennica PG nr 1 - Maria Rozpara, która jest laureatką wielu konkursów piosenki na szczeblu regionalnym i powiatowym.

Letnie koncerty zakończy w tym roku wielkie, narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat będzie odczytany w niedzielę, 27. sierpnia, w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

Na tym jednak nie koniec. Tegorocznej edycji koncertów ze stypendystami będą towarzyszyć jeszcze dwie imprezy. 30. lipca na skwerze przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach "Letni koncert plenerowy pod Lipą". Podczas występu zaprezentują się dwa zespoły: Duo Espresso oraz BEAT. Na 10. września zaplanowany jest z kolei wernisaż wystawy "Malarstwo moja pasja" autorstwa Elizy Wrony. Ekspozycja będzie dostępna w bełchatowskim Muzeum Regionalnym. Zapraszamy!

A.P.

 

Contact

Urząd Miasta Bełchatowa, Wydział Promocji, Kultury i Sportu, 44/733 51 63, promocja@um.belchatow.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

22 points
Miasto Bełchatów

Author other news

Entries recommended

No news available.