Login panel

Register

Leski - koncert w Kutnie (13.05.2017 18:00 - 13.05.2017 19:20)

Leski to pseudonim artystyczny Pawła Leszoskiego, nowego singer/songwritera na polskiej scenie alternatywnej. Mantrowe melodie, magnetyczny wokal i intymne teksty sprawiają, że jego muzyka stawiana jest na półce z twórczością Bena Howarda czy Jose Gonzalesa. Leski bawi się kontrastami i miesza nowoczesne dźwięki analogowych syntezatorów z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium. Wszystko oplata pięknymi tekstami, które w wielu recenzjach postawiły go obok takich artystów jak Skubas czy Fisz.
1 czerwca 2015 ukazał się debiutancki krążek Leskiego Splot, który promował singiel Kosmonauta. Obecnie album promuje drugi utwór Ulotny, który jak jego poprzednik znalazł się w zestawieniu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia.
Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero niedawno zdecydował się na wydanie pierwszej w pełni autorskiej płyty. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 roku, kiedy samodzielnie wydał EP Zaczyn. Wzbudził nią apetyt na krążek długogrający wśród fanów muzyki indie-folk i dziennikarzy muzycznych.
Talent Leskiego doceniła sama Edyta Bartosiewicz i zaprosiła artystę jako support na całą jesienną trasę Love&More. Udział Leskiego w trasie odbił się szerokim echem w mediach, a sam artysta zyskał setki fanów w całej Polsce. Koniec 2014 roku przyniósł podsumowania (m.in. Uwolnijmuzyke.pl, Musicis.pl, Somusic.pl), w których Zaczyn wymieniany był wśród najlepszych EPek, a Leski jako artysta, który w 2015 zrobi spore zamieszanie na polskiej alternatywnej scenie muzycznej.
W przygotowaniu nowa płyta autorska.

Bilet w cenie 20 zł dostępny w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Contact

KDK/ul. Żółkiewskiego 4/99-302 Kutnotel. 24 254 21 37 / www.kdk.net.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.