Login panel

Register

Kunta Kinte, Mandinka i nektar młodości. Senegal i Gambia - Sylwia Stankiewicz w Klubie Podróżnika PTTK Pabianice (04.03.2016 18:30 - 04.03.2016 20:00)

Ponownie udajemy się na ciepły afrykański kontynent by z Sylwią Stankiewicz odwiedzić Senegal i Gambię. Te dwa kraje równikowej Afryki były celem naszej podróżniczki na przełomie nowego i starego roku. Senegal słynie z przepięknej i wyjątkowej przyrody, Gambia natomiast to doskonałe miejsce do wypoczynku na plaży. Wizyta w tym kraju stwarza jednocześnie okazję do poznania smutnej i tragicznej historii afrykańskiego niewolnictwa. Kraj ten bowiem stał się symboliczną ojczyzną dla blisko 12 milionów Afrykańczyków sprzedanych do niewoli.

„Odkryłam mnóstwo fajnych miejsc. Na naszym spotkaniu nie zabraknie dzięki temu bardzo ciekawych opowieści i zdjęć. Bardzo podobało mi się zwłaszcza w Parku Leśnym Bijilo gdzie mogliśmy podziwiać małpiatki. Spore wrażenie wywarły ruiny XVIIw fortu na wyspie James, rejs po rzece Gambia i wizyta w świętym mieście Touba”

Tradycyjnie nasi podróżnicy przywożą cos specjalnego dla pabianickiej publiczności tym razem będzie to coś o unikalnych właściwościach określane mianem nektaru młodości … ale nie będziemy zdradzać zbyt wielu szczegółów by nie psuć niespodzianki.


4 marca (piątek) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP "Aaron" PTTK Pabianice i Oddział PTTK Pabianice

Contact

poczta@ktpaaron.pabianice.pttk.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.