Login panel

Register

Krajowe Zawody WKKW w Walewicach 24-25 czerwca 2017 r. (24.06.2017 08:00 - 25.06.2017 17:00)

W dniach 24-25 czerwca b.r. w Stadninie Koni w Walewicach odbędą się Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) w ramach Mazowieckiej Ligi Jeździeckiej, które rozegrane będą w pięciu klasach o randze CNC/1*/P/L/LL/mini LL. Organizatorem imprezy jest Ludowy Klub Jeździecki Gabon we współpracy ze Stadniną Koni w Walewicach. Do startu w rywalizacjach zakwalifikowano już ponad 60 koni, termin zgłoszeń do zawodów został wydłużony. Spodziewamy się ponad 80 uczestników.

Cieszę się, że po zeszłorocznych udanych zawodach, które przeprowadziliśmy wraz z Ludowym Klubem Jeździeckim Gabon na początku lipca, jeźdźcy wraz z końmi wracają do Walewic, aby spróbować swoich sił na świetnie przygotowanych trasach. Jestem przekonany, że z roku na rok ten konkurs zrzeszał będzie coraz liczniejszą grupę zawodników oraz miłośników koni - mówi Jacek Chołuj, Prezes Stadniny Koni w Walewicach.

Impreza zacznie się w sobotę 24 czerwca od godziny 8.00. Wtedy rozpoczną się próby ujeżdżenia na głównym hipodromie. Około godziny 14.00, również na głównym hipodromie, rozpocznie się próba skoków przez przeszkody. W niedzielę zmagania jeźdźców będzie można oglądać od 9.00, kiedy to wystartują próby terenowe . O godzinie 17:00 przewidziana jest ceremonia wręczenia pucharów, nagród i pamiątkowych rozet przed budynkiem pałacu. - Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) to olimpijska konkurencja jeździectwa składająca się z trzech elementów: próby ujeżdżenia,  próby terenowej i próby skokowej. WKKW to prawdziwy sprawdzian umiejętności i wytrzymałości. Zarówno jeździec jak i koń muszą wykazać się niebywałą wręcz wszechstronnością, żeby z dobrym wynikiem ukończyć wszystkie trzy próby – mówi Zbigniew Witczak, przedstawiciel Klubu Jeździeckiego Gabon Walewice.  

Najbardziej utytułowani zawodnicy, którzy odwiedzą Walewice, to Mariusz Kleniuk wielokrotny reprezentant polski , medalista mistrzostw Polski oraz członek kadry narodowej, startujący na dwóch koniach ,,SZACH MAT” i ,,GEISHA” oraz Martę Dziak-Gierlicz na koniu ,,COSTANZY”, która jest członkiem kadry narodowej oraz uczestniczką mistrzostw świata w WKKW. Na zawodach zobaczymy również Dominikę Dymińską na koniu ,,BANDITA” oraz Marka Wojdę na koniach ,,KAMPARI” ,,GWIAZDA BOGUSŁAWIC” oraz ,,LARKIN”. Klub Jeździecki Gabon Walewice reprezentować będą : Marcel Ważyński – koń ,,GLADIATOR” , Magdalena Zajcew – koń ,, ŁOTR” , Jarosław Obórka – koń ,,LOTOS” , Hanna Pawłowska – koń ,, FIDZI”, Zbigniew Witczak – koń ,,MIRAH”, Małgorzata Kołtowicz – koń ,,ELURIDA. Zawody będą doskonałą okazją do podziwiania szlachetnych koni rasy półkrwi angloarabskiej, które hodowane są w Stadninie Koni Walewice.

Oferujemy Państwu również wydarzenia towarzyszące, mające miejsce w Walewicach. W dniu 25 czerwca zachęcamy do powitania uczestników rajdu "Bóg zesłał babę", jest to rajd dedykowany dla kobiet, który swój początek ma w Aleksandrowie łódzkim, kierowcy do pokonania mają 140 km trasy po województwie łódzkim. Warto zaznaczyć, iż trasę przejazdu znają wcześniej wyłącznie organizatorzy wydarzenia. Głównym przystankiem rajdu stał się dziedziniec walewickiego pałacu, na którym będą mieli państwo okazję poznać uczestników oraz podziwiać zaprezentowane samochody.

Osoby odwiedzające Walewice w weekend będą mogły zwiedzić pałac Marii Walewskiej z przewodnikiem w godz. od 11 do 18, a także skosztowania tradycyjnej kuchni w restauracji pałacowej. Przy budce sędziowskiej, na głównym hipodromie, nie zabraknie stanowiska grillowego serwującego przygotowane przez pracowników restauracji pałacowej dań. Przewidziane są również atrakcje dla dzieci.

Parking dla publiczności przewidziano przed bramą wjazdową do kompleksu pałacowego Walewice, oraz w wyznaczonych miejscach w pobliżu hipodromu.


Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.