Login panel

Register

Koncert zespołu Cree Sebastiana Riedla (02.06.2017 19:00 - 02.06.2017 21:00)

Koncert zespołu Cree Sebastiana Riedla odbędzie się 2 czerwca na placu Kościuszki. W ramach tego wydarzenia zostanie zorganizowana zbiórka charytatywna na leczenie Kubusia Szewczyka, który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną z zaawansowanym stadium. Początek koncertu o godz. 19.

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana i wieloletni frontman zespołu Dżem. Zespół gra blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Obecnie Cree pracuje nad nowym materiałem na kolejną płytę. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

W Tomaszowie Mazowieckim usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Na Dnie Twojego Serca” i „Cały Nasz Świat”. Obecny skład zespołu: Sebastian Riedel (gitara, śpiew, harmonijka), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Kuba Majerczyk (perkusja), Adam Lomania (instr. Klawiszowe).

W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka charytatywna na leczenie 5-letniego Kubusia Szewczyka. W 2014 roku rozpoznano u chłopca ostrą białaczkę limfobiastyczną  z zaawansowanym stadium. Jest to nowotwór krwi niszczący cały organizm. Przez kilka miesięcy przechodził bardzo ciężką chemioterapię. By uzyskać pełnię zdrowia wymaga dalszego leczenia.


Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.