Login panel

Register

Koncert „Muzyka jest jak morze…” (04.10.2016 17:00 - 04.10.2016 18:30)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza 4 października 2016 r. o godz. 17.00 na koncert „Muzyka jest jak morze…”.

Będzie to koncert muzyki z adaptacji filmowych dzieł Henryka Sienkiewicza w wykonaniu łódzkiego zespołu „Kwiaty”. Usłyszymy m.in. W stepie szerokim z filmu „Pan Wołodyjowski”, Pieśń Heleny i Hej sokoły z filmu „Ogniem i mieczem” oraz Pieśń Baobabu z filmu „W pustyni i w puszczy” – a wszystko w nowych, awangardowych aranżacjach.

Koncert „Muzyka jest jak morze…” odbędzie się w sali konferencyjnej WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100, wejście A, II piętro).

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.                                                      

Koncert organizowany jest w ramach projektu „Ugryźć Sienkiewicza”.

Projekt „Ugryźć Sienkiewicza” organizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi we współpracy ze Stowarzyszeniem kobietylodz.pl Grupa „Latające Babcie” i Katedrą Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Zrealizowano ze środków Instytutu Książki  w ramach obchodów Roku Sienkiewicza 2016 przygotowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad projektem objęli: TVP Łódź, Radio Łódź, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Region Kultury, Dziennik Łódzki.

Contact

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102, mail: promocja@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 38
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.