Login panel

Register

Koncert: Kołomyja w Kutnie (15.07.2017 18:00 - 15.07.2017 19:00)

Zapraszamy w podróż do korzeni słowiańsko-bałkańskiej muzyki ludowej. Podstawę wspólnego projektu Oksany Hamerskiej oraz Jacka Skowrońskiego stanowi popularny dzisiaj nurt etno-folk. Do współpracy przy koncercie zaproszeni zostali muzycy, których łatwość poruszania się w rozmaitych muzycznych nurtach i umiejętność improwizacji znakomicie podniosą jego temperaturę. W recitalu pojawią się polskie, ukraińskie oraz bałkańskie melodie, urzekające klimatem i jednocześnie – wprowadzające słuchaczy w kolejne, niekiedy zaskakujące konwencje muzyczne. Nie bez powodu tytuł recitalu nawiązuje do żywiołowego tańca, a zarazem – do ukraińskiej pieśni lirycznej: znajdzie się tu bowiem miejsce i dla skocznych, ludowych rytmów, i dla oddychających jazzową nutą ballad oraz kołysanek, a dalekie echa cerkiewnych śpiewów poszukają wspólnych brzmień z barokową polifonią… Całość – ujęta zgrabnie we współczesną, pełną energetycznych brzmień formę – ułoży się w porywającą opowieść o tym, co gra w słowiańskiej duszy.

Wejściówki dostępne w kasie CTMiT.

Skład zespołu:
Oksana Hamerska – wokal, skrzypce
Jacek Skowroński – fortepian, syntezator
Michał Gajda – akordeon, głos
Piotr Max Wiśniewski – kontrabas
Andrzej Mazurek – perkusja

OKSANA HAMERSKA
Urodzona w 1984 roku na Ukrainie. Zodiakalny Rak. Ukończyła szkołę muzyczną; specjalizacje: skrzypce i wokal. Śpiewała wszędzie, gdzie tylko było to możliwe, najchętniej w drodze ze szkoły do domu. Z chórem „Mościskie Słowiki”, przy okazji koncertów i festiwali, zwiedziła Polskę - by później zdecydować się na studia, a ostatecznie osiedlenie się w naszym kraju. Jako stypendystka Rządu studiowała na Uniwersytecie Rzeszowskim, Uniwersytecie Jagiellońskim i w Krakowskiej Szkole Teatralnej. W trakcie studiów współpracowała z Krakowską Operą Kameralną, Teatrem Sceną STU, Chorzowskim Teatrem Rozrywki oraz Teatrem Muzycznym w Gliwicach, gdzie zdobyła pierwszą teatralną nagrodę – Złotą Maskę. Kolejną nagrodę otrzymała za rolę Heleny w dyplomowym „Śnie nocy letniej”. Gościnnie grała na deskach Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. W 2010 roku przyjechała do Poznania, gdzie na stałe pracuje w Teatrze Nowym im. T. Łomnickiego. Na co dzień szczęśliwa mężatka i mama.

JACEK SKOWROŃSKI
Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Pasjonat muzyki etno. Ukończył liceum muzyczne w klasie fortepianu, następnie studiował kompozycję w poznańskiej Akademii Muzycznej. Przez wiele lat zawodowo związany z Hanną Banaszak (pianista, aranżer); na koncie ma też współpracę z Elżbietą Adamiak, Martą Bizoń, Andrzejem Poniedzielskim, Mirosławem Czyżykiewiczem i wielu innymi. Od lat aktywny na polu muzyki teatralnej. Jest czynnym akompaniatorem.
www.jacekskowronski.art.pl

MICHAŁ GAJDA
Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby. Jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratyslawie, Castelfidardo, Klinghental, Wiedniu
Jedno z jego ostatnich osiągnięć to I nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2014) oraz II nagroda w kat. muzyki kameralnej, podczas 23 Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Przemyślu (2014). W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie
Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz laureatem prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2012). Współzałożyciel zespołów: Simitu Duo, New Poznan Accordion Duo, Trio New Harmony, ClassZmer. Obecnie doktorant II roku poznańskiej Uczelni Muzycznej.
michalgajda.com/bio/

PIOTR MAX WIŚNIEWSKI
Kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracował m.in. z Hanną Banaszak, Iwoną Loranc, Grzegorzem Tomczakiem, Kabareciarnią Zenona Laskowika, Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Polskim w Szczecinie. Ma na swoim koncie wiele rejestracji płytowych i telewizyjnych oraz udział w festiwalach Poznań Jazz Fair i Jazz Jamboree.

ANDRZEJ MAZUREK
Perkusista, perkusjonista. Choć jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie perkusji klasycznej, jego specjalnością stała się gra na bębnach i przeszkadzajkach. Jako muzyk sesyjny i estradowy nagrywał i koncertował z takimi artystami, jak: Hanna Banaszak, Maryla Rodowicz, Alicja Bachleda Curuś, Józef Skrzek, Ryszard Rynkowski, Gabriel Fleszar. Współpracował również z orkiestrami: Górny Orchestra, Alex Band, Kukla Band. Wziął udział w wielkim widowisku muzycznym Rogera Watersa - "Ca Ira".

Contact

KDK, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno / tel 24 254 21 37/
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.