Login panel

Register

Klub jazzowy SWING: Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet (23.02.2019 20:00 - 23.02.2019 22:00)

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejny koncert w ramach Klubu jazzowego SWING.

 

Wyjątkowo w sobotę i dość wyjątkowo, bo w nawiązaniu do szerszej propozycji, jaką jest Replika 12. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejny koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Tym razem wystąpi wyczekiwany przez skierniewicką publiczność Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet.

Zespół został założony w 2011 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 1992 r. na stałe mieszkającego w Polsce, obecnie pierwszego skrzypka i koncertmistrza Filharmonii Częstochowskiej. Na obszerny repertuar Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych.

Jazz dla każdego! Muzyka w stylu Hot Club de Paris.

Zespół koncertował na wielu prestiżowych festiwalach zarówno w kraju jak i zagranicą (Niemcy, Francja, Luksemburg, Holandia, Belgia i Słowacja). Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady.

Serecznie zapraszamy !!!

Contact

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach ; tel. +48 46 833 24 12 ; www.cekis.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.