Login panel

Register

JAŚ I MAŁGOSIA - PORANEK TEATRALNY (10.04.2016 10:30 - 10.04.2016 12:00)

 

10 kwietnia o godz. 10.30 zapraszamy najmłodszych na Poranek Teatralny - spektakl "Jaś i Małgosia" w reżyserii i wykonaniu Roberta Delegiewicza "Teatru Marlow".

"Mama dzieci pracuje w mieście a tato jest dziennikarzem pisującym książki, więc może pracować w domu na wsi i zajmować się dziećmi, Małgosią i Jasiem. Tego dowiadujemy się na początku. Potem do domu z wycieczki po lesie wracają wspomniane dzieci. Małgosia, podobnie jak Jaś, nudzi się w domu, więc cóż mogą zrobić…? Po prostu przerwać pracę tacie. Po co? Po to, by wymyślił im sposób na nudę. A skoro tato to pisarz, więc najlepiej wychodzi mu opowiadanie bajek. Oczywiście tato nie opowie bajki tak zwyczajnie. To, o czym opowiada rzecz jasna dzieci muszą zobaczyć i to nie tylko oczami wyobraźni. Więc jeśli tato jest sam, a w bajce wiele postaci, w dodatku obojga płci, można się spodziewać, że będzie zabawnie. I jest, a do tego dla samego taty baaaardzo męczące. Dlatego gdy opowieść się skończy, tato będzie bardzo zmęczony, a w domu będzie wielki bałagan, który trzeba będzie posprzątać przed powrotem mamy."

„Jaś i Małgosia” to zabawna interpretacja znanej historii, opowiedzianej wierszem Jana Brzechwy. "Jaś i Małgosia” nie tylko bawi młodą, a i starszą publiczność, ale i uczy tego jak bawić się z dala od telewizji, komputera, plastikowych zabawek, używając tylko swej wyobraźni i otaczającej nas rzeczywistości, czyli tego, co mamy pod ręką.

„Jaś i Małgosia” według tekstu Jana Brzechwy

Reżyseria i scenografia: Robert Delegiewicz, Muzyka: Bogdan Szczepański

Bilety: 7 zł

 

Contact

info@mdkradomsko.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.