Login panel

Register

IX Konkurs Plastyczny 15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w oczach Młodego Widza

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym związanym z ekspozycją 15 Międzynarodowego Triennale Tkaniny, Łódź 2016 (9.05-30.10.2016). Łódzkie Triennale odbywa się od 1972 roku i jest obecnie najstarszą i największą międzynarodową prezentacją współczesnej tkaniny artystycznej. W 15 edycji Triennale bierze udział 135 artystów z 46 krajów. Jest to wielkie wydarzenie kulturalne. Co trzy lata gościmy twórców z Polski i innych krajów, którzy obok Triennale biorą udział w licznych wystawach towarzyszących jakie są organizowane w całym kraju i poza jego granicami. Największe z nich to : „13 Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Łódź 2016”, „11 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Łódź 2016”, „2 Międzynarodowe Triennale Tkaniny Młodych YTAT - Łódź 2016”.

Konkurs plastyczny zainaugurowany w 1992 roku po 7 Międzynarodowym Triennale Tkaniny przez wszystkie kolejne edycje cieszył się wielkim zainteresowaniem. Nadsyłano na niego po kilkaset bardzo pięknych prac, które wysoko oceniało i nagradzało jury konkursu.

Mamy nadzieję, że wystawa 15 Międzynarodowego Triennale Tkaniny będzie dla młodzieży szkolnej interesującym wydarzeniem artystycznym, które pozwoli poznać najnowsze trendy współczesnej sztuki włókna i zainspiruje do własnych działań plastycznych. Dla wszystkich opiekunów i nauczycieli stworzy możliwości wzbogacenia programu działań dydaktycznych. Zainteresowanych zapraszamy na zajęcia warsztatowe: tkackie, druku na tkaninie, aplikacji i tworzenia form przestrzennych z tradycyjnych i z niekonwencjonalnych materiałów.


Termin składania prac na konkurs upływa 16 grudnia 2016 roku. Regulamin konkursu na muzeumwlokiennictwa.pl


Gallery

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.