Login panel

Register

IV Festiwal Świat Muzyki Muzyka Świata (19.05.2017 18:00 - 16.07.2017 20:00)

IV FESTIWAL ŚWIAT MUZYKI – MUZYKA ŚWIATA  - ZACZYNAMY JUŻ W MAJU!

19 maja – 16 lipca / Kutno

Zapraszamy na IV edycję festiwalu Świat Muzyki – Muzyka Świata. W tym roku w muzyczną podróż do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej zabieramy Was już w maju! Festiwal potrwa do połowy lipca.

Startujemy 19 maja koncertem gitarzysty Przemka Strączka i jego towarzyszy z Azji i Ameryki Południowej  Asian Strings Collective – w projekcie „Three Continents” usłyszymy muzyczną kompilację kultur europejskiej, azjatyckiej i południowo-amerykańskiej.

Pod koniec maja usłyszymy  także Magdalenę Lechowską – wychowaną w Kolumbii krakowiankę z latynoską duszą, która  dzięki „Gorącej  kolumbijskiej Cumbii” rozgrzeje nas  hiszpańskimi, indiańskimi i afrykańskimi rytmami.

Czerwiec to aż cztery muzyczne wydarzenia. 
Zaczynamy widowiskiem Mateusza Wójcika i muzyków „Irlandia - usłyszeć taniec”.

Wielbicieli fado, czyli nostalgicznych portugalskich pieśni, zapraszamy na koncert Kingi Rataj z zespołem, a z kolei  Kapela Hanki Wójciak  to propozycja dla miłośników folkowych, orientalnych i celtyckich klimatów – podczas ich koncertu usłyszymy utwory z debiutanckiej płyty „Znachorka”. Ostatnim koncertem czerwcowym będzie występ projektu Naked Mind, który porwie nas do świata pięknych, oryginalnych melodii i instrumentów z całego świata – gongów i mis tybetańskich, indyjskich sitar, czy marokańskich gimbrii.

W lipcu zespół Kołomyja zabierze nas w podróż do korzeni słowiańsko-bałkańskiej muzyki ludowej, a  festiwal zamkniemy warsztatami bębniarskimi oraz koncertem  pt: „Zmiana Wibracji Ziemi” grupy ŜANĜO, która jako kolejna grupa tegorocznego festiwalu wpisuje się w muzyczny nurt world music, szukając inspiracji i ciekawych brzmień w  tradycjach wszystkich kontynentów świata.  
Ostatni dzień festiwalu odbędzie się na Placu Piłsudskiego, a wszystkie pozostałe na scenie Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Bilety w cenie 7 zł na każde wydarzenie, już w sprzedaży w  kasie Centrum Teatru Muzyki i Tańca, Kutnowskim Domu Kultury oraz w sprzedaży ONLINE na www.kdk.net.pl.

Zapowiada się gorący muzyczny sezon!

Contact

Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno / tel. 24 254 21 37

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.