Login panel

Register

II Konferencja Różana w Kutnie (10.09.2016 12:00 - 10.09.2016 14:00)

Czy wiecie, że w centralnej Francji istnieje maleńka wieś Chédigny, której fenomen polega na tym, że napotkamy w niej zdecydowanie więcej róż niż ludzi? Ta zamieszkiwana przez zaledwie 500 osób miejscowość, stała się jednak na przestrzeni ostatnich lat bardzo ważnym punktem na różanej mapie Europy.
O tym dlaczego zielone, pachnące różami Chédigny odniosło olbrzymi sukces ekonomiczny i kulturowy, opowie architekt krajobrazu Bogusław Bredy-Łaciak, już podczas II Konferencji Różanej, która odbędzie się 10 września, w Kutnowskim Domu Kultury, w ramach obchodów 42. Święta Róży.
Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie „Róża w przestrzeni miasta i ogrodzie”.

 

Odbywająca się po raz drugi Konferencja jest świetną okazją do spotkania się i interakcji wszystkich różanych fascynatów. To właśnie im praktycznych porad związanych z pielęgnacją róż ogrodowych udzieli Andrzej Ćwik, uznany producent krzewów różanych.
Wszystkim nieobojętnym na otoczenie w którym żyją, na pewno przypadnie do gustu prelekcja dotycząca znaczenia róż pnących i parkowych w krajobrazie miasta, wygłoszona przez Martę Monder, opiekuna Narodowej Kolekcji Róż w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie oraz spotkanie z Łukaszem Drozdem i Krystianem Golaszem, specjalistami ds. zieleni z Parku Śląskiego w Chorzowie, którzy opowiedzą o tym jak doszło do powstania Rosarium w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
Z kolei mieszkańcy Kutna będą mogli dowiedzieć się jakie plany na zagospodarowanie doliny rzeki Ochni mają miejskie władze. O zielonej osi miasta opowiedzą podczas tegorocznej konferencji Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, zastępcy Prezydenta Miasta Kutno.

Wszystkich uczestników Konferencji Różanej zapraszamy także na plenerowy pokaz mistrzów florystyki, organizowany przez Akademię Florystyczną Marioli Miklaszewskiej oraz na 42. Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych „W ogródku Pana Szekspira”.
Szczegółowy plan Konferencji Różanej oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie www.swietorozy.pl, w zakładce Konferencja Różana.
Serdecznie zapraszamy do Kutna, na weekend pachnący różami!

 

Contact

KDK, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno / tel. 24 254 21 37 / mail: sekretariat@kdk.net.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.