Login panel

Register

"Gry w koniec świata" - pokazy pracy warsztatowej (02.04.2016 17:00 - 03.04.2016 16:00)

Grupa KIJO ma przyjemność zaprosić na pokazy pracy warsztatowej pt. „Gry w koniec świata”.
[projekt zrealizowany w ramach akcji Dotknij Teatru 2016]


2.IV - godz. 17:00 [Art Inkubator - Tymienieckiego 3]
3.IV - godz. 15:00 [Art Inkubator - Tymienieckiego 3]
wstęp wolny

Dobiega końca praca warsztatowa w której poprzez trening z ciałem i głosem szukaliśmy interesującego nas temtu apokalipsy, rozpadu, znalezienia się w nowym, nieznanym świecie - próbę „oswojenia” go. Interpretując hasło DT2016: „I/granie - Człowiek w grze”, skupiliśmy się na odszukaniu reguł gier, schematów i mechanizmów rządzących post-apokaliptyczną rzeczywistością. Co robi człowiek wrzucony w nieznane? Jak tworzy się grupa i w jaki sposób „wchłania” samotną jednostkę na rzecz tworzenia „zbiorowości-masy”? Jak formułuje się nowy język komunikacji w nowej rzeczywistości?

Projekt zakładał pracę z grupą uczestników, w której skład weszły osoby niepełnosprawne fizycznie, młodzież powyżej 16 roku życia oraz członkowie grupy KIJO.

Nie interesowała nas powierzchowna interpretacja sprawności ruchowej lub jej braku. Czym jest niepełnosprawność ruchowa? Na ile tego rodzaju niepełnosprawność wynika faktycznie z czynników fizycznych, a na ile jest to projekcja naszego umysłu? Różnorodność uczestników miała za zadanie próbę udowodnienia, że teatr ruchu i tańca jest dostępny dla wszystkich, a jedyne bariery i przeszkody do uczestnictwa mogą wynikać z naszych umysłów. W pracy warsztatowej poszukiwaliśmy możliwości wykreowania przestrzeni na wielu płaszczyznach dla szerokiej grupy uczestników, by stworzyć być może wyjątkowy i niepowtarzalny język sceniczny.

Prowadzący warszaty: Małgorzata Lipczyńska, Adrian Bartczak, Kuba Palys, Michal Ratajski.

W pokazie pracy wezmą udział również muzycy: Milena Kranik, Kuba Krzewiński.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Contact

kijogroup@gmail.com
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.