Login panel

Register

Festiwal podwórkowy właśnie wystartował (20.06.2016 00:00 - 03.07.2016 00:00)

Trwa rekrutacja na wakacyjne zajęcia w Centrum Pożarniczym w Wolborzu. Uczestnicy Festiwalu Podwórkowego podczas dwutygodniowych zajęć stworzą smaczną książkę z przepisami na udaną zabawę. Zajęcia odbędą się w dniach 04 -  15 lipca 2016 r. w godzinach 09.00 – 15.00 i są adresowane do młodzieży w wieku 9 – 15 lat.

Projekt "Festiwal Podwórkowy, czyli smaczny przepis na zabawę" zabierze dzieci w daleką podróż
po lokalnej historii. "Od kuchni" poznamy wolborskie zabawy, wyliczanki, bajki, najpiękniejsze kołysanki, które utulały babcie i dziadków do snu. Później pobawimy się w kucharzy i w trakcie warsztatów stworzymy smaczne przepisy na wesołą zabawę. Oczywiście każdy przepis najpierw sami wypróbujemy, a następnie poprosimy mieszkańców gminy Wolbórz o degustację i o ocenę: czy nie dodaliśmy za dużo powagi, a za mało humoru, czy są dobre proporcje wyobraźni i czy zabawa dobrze smakuje. Wszystkie uwagi pilnie zapiszemy i przygotujemy wielką książkę kucharską zabaw
z wolborskiego podwórka.

Nasze poczynania na bieżąco będziecie mogli śledzić w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie edukacyjnym pt.: "Przepis na zabawę".

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Projekt został dofinansowany z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. 

Contact

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzutel. 516-660-378e-mail: centrumpozarnicze@gmail.com
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.