Login panel

Register

Festiwal Nowe Brzmienia Nowe Media w Kutnie! (16.03.2017 17:00 - 19.03.2017 16:00)

II FESTIWAL NOWE BRZMIENIA NOWE MEDIA

Nowe Brzmienia Nowe Media to impreza skierowana do wszystkich, którzy poszukują oryginalnych, eksperymentalnych i odważnych brzmień oraz sposobów wykorzystania nowych mediów przy różnego rodzaju działaniach muzycznych.

Tegoroczną, drugą już edycję  festiwalu rozpoczniemy solowym koncertem Nosowskiej, która na scenie KDK wykona swoje najważniejsze utwory, wśród których nie zabraknie  elektronicznych kompozycji z czasów współpracy artystki z Andrzejem Smolikiem.
Drugim koncertem towarzyszącym festiwalowi będzie duet Steczkowski/Zaborski, w trakcie którego zaskakujące, niespotykane zestawienie takich instrumentów jak kornet i altówka wzbogacone zostaną dodatkowo elektronicznymi akcentami.

W ramach festiwalu odbędą się dwie wystawy. Pierwsza z nich nosi nazwę „Samoróbka”, a jej twórcy  - wrocławska grupa Małe Instrumenty nieustannie poszukująca i eksperymentująca z dźwiękiem - zabierze nas do świata oryginalnych małych instrumentów muzycznych. Podczas  towarzyszących wystawie warsztatów dla dzieci będzie można zbudować swój własny instrument i zabrać go ze sobą do domu.
Z kolei do gitarzystów i basistów skierowana będzie  druga festiwalowa wystawa, w trakcie której zobaczymy sprzęt grający Taurus AMP.

Ciekawie zapowiada się performance zainicjowany przez zespół Backspace – jedną z najbardziej oryginalnych  grup na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Wydarzenie „Utwór na komputer i galerię” odbędzie się…w Galerii Marcredo Center. Podczas performancu powstanie improwizowany utwór złożony tylko i wyłącznie z naturalnych dźwięków zastanych w galerii handlowej – rozmów, odgłosów, okrzyków itp. W ramach festiwalu zespół Backspace poprowadzi także warsztaty muzyczne, podczas których będzie się można nauczyć kreatywnego wykorzystywania komputera na scenie.

Do młodzieży skierowane są także warsztaty muzyczne, podczas których wszyscy zainteresowani zgłębią podstawy tworzenia muzyki w komputerze.

Każdego dnia festiwalu będziemy też malować dźwiękiem obraz zainspirowany twórczością Jana Tarasina, w ramach interaktywnej instalacji Partytura.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych melomanów – w strefie dziecięcej będzie można pobębnić, zaśpiewać do mikrofonu z efektami czy zagrać spreparowane twory muzyczne.

II Festiwal Nowe Brzmienia Nowe Media
16-19 marca/ KDK/ CTMiT/ Galeria Marcredo.

 

Contact

KDK, ul. Żółkiewskiego 4 / 99-302 Kutnowww.kdk.net.pl / tel. 24 254 21 37
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.