Login panel

Register

Elżbieta Dzikowska odwiedziła Pałac Walewice

Znana podróżniczka w gminie Bielawy zbiera materiał do swojej najnowszej książki.

Niemałą i niezwykle miłą niespodziankę sprawiła pracownikom Pałacu i Stadniny Koni Walewice znana, a przede wszystkim ceniona podróżniczka i pisarka, Elżbieta Dzikowska. Zbierając materiał do 3. części swego autorskiego przewodnika po naszej ojczyźnie, „Polska znana i mniej znana”, postanowiła odwiedzić walewicki pałac. Bowiem to właśnie m.in. okolice gminy Bielawy opisze w swej publikacji. Premiera planowana jest w przyszłym roku.

- Spotkanie z Elżbietą Dzikowską było dla mnie spełnieniem dziecięcych marzeń. Jako mała dziewczynka w każdą niedzielę zasiadałam przed telewizorem z moimi siostrami i rodzicami, by oglądać niezapomniany cykl programów podróżniczych „Pieprz i wanilia”, które pani Elżbieta prowadziła wraz z Tonym Halikiem. Walewice to fascynujące miejsce, gdzie można spotkać ludzi ciekawych świata. Na naszym gościu wrażenie wywarła pałacowa piwnica, gdzie znajdują się piękne masywne kolumny wykonane z czerwonej cegły, zabytkowe pojazdy konne, które znajdują się w naszych zbiorach oraz piękne dęby kandelabrowe, rosnące na dziedzińcu przed pałacem – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług.

Elżbieta Dzikowska urodziła się w Międzyrzecu Podlaskim. Jest historykiem sztuki, sinologiem, reżyserem i operatorem filmów dokumentalnych, autorką książek podróżniczych, m.in. „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce”, „Moje Bieszczady”, „Tam, gdzie byłam”, „Polska znana i mniej znana”. Prowadzony przez nią program „Pieprz i wanilia” cieszył się ogromną popularnością”.


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.