Login panel

Register

DOZ Maraton Łódź - Najgłośniejszy Maraton w Polsce (13.04.2018 00:00 - 15.04.2018 00:00)

Niezapomniana trasa i mnóstwo emocji na punktach kibicowania. DOZ Maraton Łódź już 15 kwietnia!

Dokładnie 15 kwietnia ulicami Łodzi pobiegnie wielobarwny tłum uczestników DOZ Maratonu Łódź, a dopingować ich będzie 26 zespołów muzycznych wybranych przez Wojtka Łuszczykiewicza, lidera zespołu Video.

Nie tylko maraton

W ramach DOZ Maratonu Łódź odbędzie się nie tylko bieg na dystansie 42 kilometrów. 15 kwietnia na starcie razem z maratończykami staną zawodnicy Ibuprom Sport Żel Półmaratonu Łódź.

Przez pierwsze 18 kilometrów maratończycy i półmaratończycy biegną wspólnie. Na trasie czeka ich ulica Piotrkowska, która niedawno przeszła rewitalizację oraz przepiękny Pałac Poznańskiego, zwany łódzkim Luwrem, w którym mieści się Muzeum Miasta Łodzi. Następnie przebiegną przez Plac Wolności, czyli centralny punkt miasta. Miną też EC1 – byłą elektrownię, zamienioną na nowoczesne centrum kultury. Po minięciu zabytkowego osiedla Księży Młyn,  półmaratończycy skręcą w stronę mety w Atlas Arenie.

Ci, którzy za cel obrali sobie królewski dystans maratonu, pobiegną na Retkinię. Tam czeka ich pętla dookoła Parku Na Zdrowie i powrót do Atlas Areny, gdzie zlokalizowana jest multimedialna meta wszystkich dystansów.

Dla osób, które preferują biegu drużynowe organizatorzy przygotowali sztafetę EKIDEN. W ten sposób dystans maratonu można pokonać w 6 osób. Każdy uczestnik ma swój odcinek do pokonania. To doskonała forma na początek biegowej przygody i integrację ze znajomymi, kolegami z pracy lub rodziną. Uczestnicy sztafety biegną po tej samej trasie co maratończycy.

W sobotę, dzień przed głównymi biegami, odbędą się dwa biegi towarzyszące. O godzinie 12:00 na starcie staną uczestnicy biegu na dystansie 5 kilometrów, Ibuprom Sport Żel 5k Run. Na nich również czeka multimedialna meta w Atlas Arenie.

Dwie godziny później odbędą się cieszące się od lat niesłabnącą popularnością biegi dla dzieci i młodzieży - Pelavo Kids Run. Najmłodsi uczestnicy, zależnie od wieku mają do pokonania od 200 do 1800 metrów.

Tegoroczna edycja DOZ Maraton Łódź odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku. Rejestracja trwa na platformie SlotMarket.pl.

Więcej informacji o DOZ Maratonie Łódź można znaleźć na stronie internetowej www.lodzmaraton.pl oraz na facebook.com/lodzmaraton .


Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

2 points
DOZ Maraton Łódź

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.