Login panel

Register

DNI UNIEJOWA (14.05.2016 12:00 - 16.05.2016 22:00)

Kult Świętego Bogumiła w Uniejowie widać na każdym kroku. Wszak, termalne miasto jest jednym z czterech na świecie, w których znajdują się relikwie biskupa. Co więcej, w tym roku przypada 90. Rocznica uroczystości beatyfikacyjnych Św. Bogumiła z Dobrowa. Dlatego tegoroczne dni miasta będą poświęcone właśnie uniejowskiemu patronowi.

Na Dni Uniejowa zatem, zapraszamy już najbliższy weekend: 14, 15 i 16 maja. Początek obchodom nadadzą Włosi z Krajowego Stowarzyszenia „Infioritalia”, którzy po raz kolejny stworzą dzieło sztuki ulotnej. Wizerunek Świętego Bogumiła odwzorują za pomocą kwietnego pyłu, tym razem jednak nie przed kościołem, jak dotychczas, ale we wnętrzu XIV-wiecznej Kolegiaty w Uniejowie. Żmudną pracę artystów będzie można na bieżąco obserwować już od sobotniego południa. Układanie kompozycji może potrwać do późnych godzin wieczornych. Wydarzenie jest jednym z sześciu, które w tym roku odbywają się na terenie gminy Uniejów w ramach cyklu „Spycimierskie Boże Ciało”.

W godzinach popołudniowych zaś, warto przyjść do zamkowego parku. W okolicznościach ponad stuletniej przyrody, ze sceny plenerowej rozbrzmi fonia czterech orkiestr dętych: Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Ogrodzieniec, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Kleszczów oraz rodzimych formacji z terenu gminy: Orkiestry Dętej OSP Spycimierz i Orkiestry Dętej OLD BAND Uniejów. Na koncert zapraszamy między godz. 17.00 a 21.00.

W niedzielę, 15 maja będziemy obchodzić jeszcze jeden ważny jubileusz, 35-lecie Orkiestry Dętej OSP ZHP Uniejów. Około godziny 14.30 z Rynku Miejskiego wyruszy defilada z udziałem Łódzkich Mażoretek i Cheerleaderek FAME. Parada ulicami miasta ma swój cel w parku zamkowym, przy scenie plenerowej, gdzie orkiestra zagra dla Państwa jubileuszowy koncert, okraszony pokazami formacji tanecznych. Początek benefisu od godz. 15.00.

W poniedziałek 16 maja wrócimy do wspomnienia uniejowskiego patrona, bo tego dnia przypada odpust ku czci Św. Bogumiła. O godzinie 12.00 rozpocznie go uroczysta msza św. w Kolegiacie. Jubileuszową klamrą ten dzień zepnie „stare z nowym”. Choć mniej wyniosła, ale również rocznica czeka mieszkańców właśnie w poniedziałek. To czwarte urodziny Uzdrowiska Termalnego Uniejów, które od godz. 16.30 będziemy wspólnie świętować na terenie kompleksu termalno-basenowego „Termy Uniejów”. Tradycyjnie, zapraszamy mieszkańców na urodzinowy tort, który pokroimy w towarzystwie muzyki granej na żywo w wykonaniu Big Bandu Miasta Turek i Powiatu Tureckiego. Ponadto, przez cały dzień (16 maja) mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych, 2-godzinnych wejść na basen. A zatem? Zapraszamy do Uniejowa!

Contact

Urząd Miasta w Uniejowie e-mail: promocja@uniejow.pl tel.: 63 288 97 87
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.