Login panel

Register

Co na długi weekend w Walewicach?

Nadchodzący długi weekend będzie przebiegał w Walewicach pod znakiem sztuki. 26 czerwca goście pałacu wezmą udział w wystawie obrazów znanych polskich malarzy współczesnych, a 28 czerwca obejrzą prace rękodzielnicze regionalnych twórczyń. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

Podczas święta Bożego Ciała walewicki pałac wystawi obrazy współczesnych polskich twórców, wśród których znajdą się m.in. dzieła pejzażysty Józefa Panfila, grafika Henryka Płóciennika oraz Timura Karima, pochodzącego z Tadżykistanu, którego obrazy nawiązują najczęściej do legend perskich lub przedstawiają realistyczne motywy. Jednodniowa wystawa rozpocznie się już o godz. 10:00. Poprowadzi ją Dariusz Młynarczyk, opiekujący się Galerią sztuki Bank & DM w Głownie, która udostępni prace artystów.

Najbliższa sobota, 28 czerwca, przyciągnie z kolei do Walewic lokalne artystki, które pokażą swoje obrazy, ceramikę i rękodzieło artystyczne. Odwiedzający pałac będą mogli osobiście porozmawiać z malarką Agnieszką Kopczyńską, Jadwigą Dębską z łowickiej Pracowni Ceramiki „Deja” oraz Joanną Krygier i Agnieszką Keller, które reprezentują „Galerię od serca” ze Zgierza.

– Agnieszka Kopczyńska pokaże swoje obrazy, głównie pejzaże. Artystki z „Galerii od serca” zaprezentują rękodzieło, m.in. unikalne szkatułki, zawieszki, lampiony, wazony i dewocjonalia, ale także autorską biżuterię oraz nietypowe ozdoby ze strusich i gęsich jaj. Jadwiga Dębska z pracowni „Deja” wystawi z kolei swoją ceramikę, zdobioną wzorami łowickimi – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w Stadninie Koni Walewice.

Sobotni wernisaż rozpocznie się o godz. 17:00 w Sali Białej walewickiego pałacu. Goście będą mogli nabyć eksponowane wyroby rękodzielnicze, a nawet złożyć zamówienie na konkretne przedmioty. Na odwiedzających pałac będzie czekała również zabawa, w której będzie można wygrać wybrane prace.

Wystawa malarstwa i rękodzieła pod hasłem „Tam, gdzie niosą nas marzeń skrzydła” będzie eksponowana w walewickim pałacu do końca czerwca. 

www.walewice.pl


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.