Login panel

Register

Ciężarówką przez Afrykę 4500km przygody - Ewa i Ryszard Tyc (21.10.2016 18:30 - 21.10.2016 20:00)

Ewa i Ryszard Tyc na najbliższym spotkaniu opowiedzą nam o trzytygodniowej podróży przez Afrykę. Mieli przyjemność pokonać 4 500km z RPA od Przylądka Dobrej Nadziei do Zimbabwe do Wodospadów Wiktorii przez RPA , Namibię, Botswanę i Zimbabwe. Ich domem podczas podróży była wielka ciężarówka, na której miejsce dzielili z towarzyszami podróży.

Trasa ich wyjazdu wiodła przez niezwykle zróżnicowane krajobrazy – od bogatych i żyznych winnic przez suche i zniewalająco piękne pustynie i majestatyczne kaniony.

Nasi podróżnicy obozowali na brzegu diamentonośnej Orange River, podziwiali potęgę drugiego co do wielkości afrykańskiego kanionu Fish River Canyon, wspinali się na najwyższe na świecie wydmy Sossusvlei. Zapadającymi w pamięć chwilami były odwiedziny w Etosha National Park zamieszkałego przez setki gatunków zwierząt, które można podglądać w ich naturalnym środowisku oraz wizyta w Parku Narodowym Chobe – największym na świecie skupisku słoni. Nie obyło się też bez spotkania oko w oko z gepardem oraz chwil radości spędzonych w koloni afrykańskich kotików.

 

Zakończeniem podróży był rafting w Victoria Falls.

Choć afrykańskie safari pozwoliło na poznanie jedynie części tego fascynującego kontynentu to podczas tego wyjazdu powstały przepiękne zdjęcia, które będą ozdabiały galerię Ex Libris podczas wystawy połączonej z prezentacją.

 

 

Zapraszamy!

21 października (piątek) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP "Aaron" PTTK Pabianice

Contact

poczta@ktpaaron.pabianice.pttk.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.