Login panel

Register

„Chiny: Imperium Herbaty” - spotkaniem z Remi H. Jakubowskim (25.04.2018 17:00 - 25.04.2018 20:00)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 na spotkaniem z Remi H. Jakubowskim - twórcą filmów dokumentalnych poświęconych tematyce Chin oraz autorem książki „Chiny: Imperium Herbaty”.

Spotkanie autorskie połączone będzie z prelekcją oraz pokazem dwóch filmów „Chiny: Kolebka herbaty” i „Chiny: Bulang, Królowie herbacianych drzew”.

Wstęp wolny!

Książka „Chiny: Imperium Herbaty” jest to publikacja wyjątkowa, zwłaszcza dla osób, które chcą zrozumieć Chiny i Wschód. Ta niezwykła opowieść o herbacie, piątym chińskim wynalazku, zwyczajach, technice wyrobu, jej właściwościach prozdrowotnych i odmianach jest także książką o życiu i losach ludzi, religii oraz historii Państwa Środka na przestrzeni ponad dwóch tysięcy lat. Interesujące studium społeczeństwa Chin i znaczenia kultury herbaty w codziennym życiu mieszkańców najstarszej cywilizacji. Napisana w formie reportażu dokumentalnego i świetnie zilustrowana, z obecnością autora we wszystkich ważnych miejscach dla kultury herbaty nadaje książce niepowtarzalny aspekt poznawczy i edukacyjny.

Dzisiaj herbatę pije się w 161 krajach a uprawia w 56. W tle fascynujących wydarzeń kryje się podstawowe przesłanie tej książki: pochwała życia człowieka w symbiozie z naturą i wołanie o dialog na rzecz międzykulturowego porozumienia. 

„Chiny: Kolebka herbaty” - pierwszy w Europie i najprawdopodobniej na świecie obraz, który w sposób całościowy pokazuje kulturę herbaty w Państwie Środka, jej wartości duchowe, materialne i tło historyczne,  a także współczesne uwarunkowania. Ten film to fascynująca opowieść o fenomenie cywilizacji, piątym chińskim wynalazku – herbacie. 

 

„Chiny: Bulang, Królowie herbacianych drzew” - niezwykle ciekawy, poznawczy i pouczający dokument obrazujący kulturę herbaty na południowych krańcach Chin. Prowincja Yunnan to ziemia pełna tajemnic i naturalnego piękna. Yunnan to także kraina ludzi herbaty, zielonych krzewów i herbacianych drzew - swoiste Cesarstwo.

Filmy zostały wyprodukowane przez konsorcjum European Film Group od grudnia 2013 do maja 2017 roku. Są to unikatowe obrazy, nawiązujące do światowego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego, religijnego i gospodarczego Państwa Środka na przestrzeni wieków, począwszy od czasów starożytnych do współczesności.

Remi H. Jakubowski - twórca o wyjątkowej wrażliwości na piękno przyrody. Doświadczony zarówno przez życiowe wzloty i osobiste dramaty, jak mało kto potrafi docenić symbiozę człowieka z naturą i duchowy wymiar egzystencji. Dziennikarz, scenarzysta, reżyser, autor filmów dokumentalnych jest wielkim zwolennikiem dialogu między kulturami Wschodu i Zachodu.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie i uzyskać dedykację Autora.

Contact

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102, mail: promocja@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 38
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.