Login panel

Register

Ceramiczne konie - Wernisaż (22.10.2016 16:00 - 22.10.2016 20:00)

Wernisaż rzeźb Ewy Jaworskiej z Łodzi, odbędzie się w Pałacu Walewice już 22 października. Artystka pokaże gościom pałacu kolekcję ceramicznych  koni.

Prace, jakie artystka zaprezentuje w walewickim pałacu pochodzą z dwóch ostatnich lat. Wcześniej Ewa Jaworska zajmowała się m.in. malarstwem o tematyce sakralnej, w tym tworzeniem ikon oraz pozłotnictwem, a także nauczaniem sztuk plastycznych, pracami konserwatorskimi oraz przygotowaniem dekoratorskim wystaw. W 2014 roku artystka wróciła jednak do tematów jej najbliższych – rzeźby i koni.

– Tworzę z gliny, ognia i pasji. Swoje konie wykonuję z surowej nieszkliwionej gliny, wypiekanej w piecu w temperaturze od 800 do 1250 stopni Celsjusza. Ceramiczna technika wykonywania rzeźby pozwala mi na utrwalenie gliny, przy zachowaniu surowości, naturalności, jak również piękna faktury i ciepła tego materiału – mówi Ewa Jaworska. Każdy z koni artystki jest ręcznie modelowany i niepowtarzalny.

Wernisaż wystawy “Ceramiczne Konie” odbędzie się w Pałacu Walewice 22 października o godzinie 16.00. Osoby odwiedzające Pałac oraz Stadninę Koni Walewice będą mogły podziwiać pracę Ewy Jaworskiej do 22 listopada.

Ewa Jaworska mieszka i tworzy w Łodzi. Ukończyła Liceum Plastyczne, Studium Techniki Teatralnej i Filmowej oraz Akademię Sztuk Pięknych. Jest także absolwentką wydziału humanistycznego na kierunku pedagogika WSHE w Łodzi.

Contact

+48 697 654 246, palac@stadninawalewice.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.