Login panel

Register

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie

Eksponowane w Muzeum Lasu i Drewna zbiory reprezentują różne dyscypliny leśne i stanowią pomoc dydaktyczną w stosunku do potrzeb kształcenia studentów odbywających na terenie LZD Rogów ćwiczeń, praktyk i zjazdów. Ponadto wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu społecznemu oraz popularyzacji wiedzy przyrodniczej regionu stoi ono otworem szczególnie w okresie wiosenno-letnim dla licznie odwiedzających wycieczek szkolnych i turystów.
Początki gromadzenia zbiorów sięgają lat 1949-1950 i z tego okresu pochodzi większość eksponatów. Sytuacja organizacyjna zbiorów z czasem ulegała zmianom i szereg osób przyczynił się do ich gromadzenia i ekspozycji nadając im w efekcie obecny wygląd i charakter.
Zbiory Muzeum Lasu i Drewna przedstawiają także dużą wartość naukową i poznawczą dla opracowania monografii przyrodniczej okolic Rogowa. Zróżnicowanie tematyczne ekspozycji pozwala na wyróżnienie pewnych działów, które w miarę możliwości znajdują się w oddzielnych pomieszczeniach. Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem, a pracownicy dbają o to, aby zaskakiwać Gości nowymi wystawami. Nieodłączną część muzeum stanowi izba edukacyjna. Jest wydzieloną, niezależną salą. Znajduje się tu kilkanaście spreparowanych okazów zwierząt, które są wykorzystywane podczas lekcji muzealnych.
Muzeum mieści się w budynku dydaktycznym Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, gdzie organizowane sa liczne szkolenia, konferencje, zjazdy oraz zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej, tj. zielone szkoły i lekcje w lesie. Mamy ofertę blisko 100 rodzajów zajęć.

Na miejscu kort tenisowy i boisko do siatkówki/koszykówki.

Contact

Leśny Zakład Doświadczalny SGGWCENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ95-063 Rogów ul. Leśna 5atel./fax 46 874 83 74
Place link

Gallery

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.