Login panel

Register

"Buczkowska truskawka - marką województwa łódzkiego" II Krajowe Święto Truskawki w Buczku (pow.łaski) (25.06.2016 09:00 - 26.06.2016 00:00)

        Każda niemal gmina czy miasto mają swoje święto. Ma je również gmina Buczek. To organizowane corocznie w czerwcu Święto Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i - oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu.

         Gmina Buczek to gmina w województwie łódzkim słynąca z tego, że w jej okolicach znajdują się największe plantacje truskawek. Święto Truskawki to największa impreza plenerowa w Buczku jak i jedna z większych w województwie łódzkim.  Od roku 2009 Święto Truskawki organizowane było  w randze święta wojewódzkiego, ubiegłoroczna impreza była I Krajowym Świętem Truskawki, w tym roku pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody i Marszałka Województwa Łódzkiego odbędzie się II Krajowe Święto Truskawki. W imprezie plenerowej bierze udział kilkanaście tysięcy osób z całego kraju. Głównym przesłaniem święta jest pokazanie truskawki w różnych aspektach jej wykorzystania np. dżem, nalewka, ciasta.

Contact

Gmina Buczekul. Główna 2098-113 Buczek
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

5 points
fundusze@buczek.org.pl

Author other news

Entries recommended

No news available.