Login panel

Register

Bełchatowianie uczczą pamięć tych, którzy walczyli o niepodległość Polski

11 listopada przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Miasta Bełchatowa, parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Związek Strzelecki „Strzelec” OSW JS 1001 zapraszają na szereg uroczystości upamiętniających to wydarzenie.

Bełchatowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10:00 mszą św. w intencji Ojczyzny. Nabożeństwu, które tradycyjnie zostanie odprawione w parafii pw. Św. Stanisław Biskupa i Męczennika (ul. Czyżewskiego 2), będzie przewodniczył jego ekscelencja ks. bpa Adam Lepa.  O godz. 11:00 Apelem Poległych bełchatowianie oddadzą hołd walczącym o wolność Polski. Zaraz po nim nowi członkowie ZS „Strzelec” OSW złożą przysięgę. Z kolei o godz. 11:15 przedstawiciele władz, stowarzyszeń, organizacji i szkół złożą kwiaty przed pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej. Później organizatorzy zapraszają mieszkańców do parku przy Placu Wolności, gdzie odbędzie się koncert chóru „Promienie”. Będzie także wydawana wojskowa grochówka.

Miejskie obchody Święta Niepodległości to także wydarzenia towarzyszące. 10 listopada, dzieci, młodzież i dorośli tradycyjnie mogą wziąć udział w „Biegu Niepodległości”. Start o godz. 10:00 w parku przy Muzeum Regionalnym. Dzień później – 11 listopada w parafii na  os. Dolnośląskim odbędzie się msza św. oraz wieczornica patriotyczna. Początek o godz. 18:00.


Gallery

Coments

You must loggin

10 points
mateusz-bork@o2.pl

Author other news

Entries recommended

No news available.