Login panel

Register

Artystki ze Skierniewic w Walewicach

Dwie artystki ze Skierniewic pokazały swoje dzieła podczas niedzielnego wernisażu w Walewicach. Goście pałacu obejrzeli 16 obrazów i ponad 50 rzeźb.

Swoje obrazy wystawiła Regina Kochanowska, instruktor zająć artystycznych w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, która tworzy nierealistyczne obrazy olejne na płótnie. Osoby zwiedzające walewicki pałac mogły również obejrzeć dzieła skierniewickiej rzeźbiarki Zenony Klepaczki, która od ponad 30 lat związana jest z działalnością kulturalno-oświatową.

– Zenona Klepaczka do tworzenia rzeźb wykorzystuje przede wszystkim naturalne kształty kory topoli i korzeni drzew. Dzięki swej wyobraźni wydobywa z nich postacie, m.in. anioły i duchy leśne, które wprowadzają obserwatorów w świat nadnaturalny i tajemniczy. Obrazy Reginy Kochanowskiej to z kolei ogrom ekspresji i magia kolorów – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w Stadninie Koni Walewice.

Wystawę malarstw i rzeźby można oglądać bezpłatnie w Pałacu Walewice do 20 sierpnia. Dzieła Zenony Klepaczki można podziwiać również w jej autorskiej pracowni przy ul. Mickiewicza 20 w Skierniewicach, która czynna jest w każdą niedzielę w godz. od 15 do 18. 


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.