Login panel

Register

ARTIST TERTIUM TRES OCULOS - trzech artystów, trzy spojrzenia (07.04.2017 17:00 - 21.04.2017 00:00)

 

Małgorzata Górna-Saniternik, Joanna Hrk i Dariusz Młynarczyk to artyści, których obrazy zostaną zaprezentowane             7 kwietnia o godzinie 17.00, w Sali Białej walewickiego pałacu.

Prace charakteryzuje odważne podejście do koloru. Pastele Saniternik to przede wszystkim, subtelna kreska i piękna kolorystyka. Malowanie pastelami, wymaga od twórcy skupienia i ogromnej wrażliwości. Obrazy Joanny Hrk są bardzo osobiste. Odważna kolorystyka, nasycenie i zestawienie barw to cechy charakterystyczne artystki. Jej prace zaliczane są do nurtu surrealizmu i realizmu magicznego. Natomiast Dariusz Młynarczyk bezustannie eksperymentuje z formą i stylistyką, działając na pograniczu kilku dziedzin sztuki. Na wystawach najczęściej prezentuje obiekty przestrzenne, jak sam wyjaśnia jego dzieła kojarzą się z archeologią i prehistorią, kulturami pierwotnymi, nowoczesną architekturą oraz konstruktywizmem. Poza poszukiwaniami w obszarze sztuki współczesnej, artysta czasem realizuje prace naturalistyczne, barwne pejzaże oraz martwe natury, co zaprezentuje podczas wernisażu - mówi Aleksandra Szeląg, menedżer kompleksu pałacowego w Walewicach.

 

Małgorzata Górna-Saniternik jest absolwentką PWSSP w Łodzi, (Dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Zajmuje się malarstwem, kolażem, tkaniną unikatową, ubiorem, rzeźbą, wyplataniem obiektów przestrzennych z wikliny, aranżacją wnętrz. Uczestniczka wielu wystaw i pokazów mody w kraju i za granicą, miedzy innymi w Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Litwie.

 

 

Joanna Hrk ukończyła Akademie Sztuk Pięknych w Łodzi; Wydział Grafiki i Wydział Tkaniny i Ubioru. Uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. Publicystka, fotograf, scenograf teatralny, ilustrator. W wyróżnieniu za szczególną działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, otrzymała brązowy medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Prezentowała swój dorobek na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce.

 

 

Dariusz Młynarczyk to Łodzianin z urodzenia, obecnie mieszkający i pracujący w Głownie. Absolwent Instytutu Sztuki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza), gdzie w 1989roku obronił dyplom z grafiki warsztatowej. Za osiągnięcia artystyczne Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał artyście w 2013r. odznaczenie     ,, Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 

Obrazy będzie można oglądać do 21 kwietnia.


Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.