Login panel

Register

42. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych / Kutno (09.09.2016 20:00 - 11.09.2016 20:00)

 

SPOTKANIE Z PANEM SZEKSPIREM PODCZAS 42.ŚWIĘTA RÓŻY W KUTNIE

Czymże jest nazwa? To, co zowiem różą, pod inną nazwą równie by pachniało – pisał w dramacie Romeo i Julia jeden z najwybitniejszych dramaturgów wszechczasów. Kwiaty były dla Szekspira wielką radością i niekończącym się źródłem inspiracji. Z pasją hodował je w swoim ogrodzie, zgłębiając ich naturę i symbolikę znaczeń. We wszystkie swoje dramaty wplatał kwiatowe wątki, podkreślając tym samym wagę i znaczenie świata roślin.

Tym bardziej obchodzony właśnie na całym świecie Rok Szekspirowski, doskonale wpisuje się w  tegoroczne Święto Róży. Z radością dołączamy do grona miłośników nadal aktualnej, wciąż budzącej emocje i przenikającej do innych dziedzin sztuki twórczości Szekspira i włączamy w obchody 400. rocznicy jego śmierci. A tym samym naszej tegorocznej Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych nadajemy tytuł W ogródku Pana Szekspira.

Kluczowym dla 42.Święta Róży wydarzeniem będzie wystawa róż ogrodowych, podczas której hodowcy z całej Polski, zaprezentują blisko 100 odmian róż ogrodowych. A wszystko w scenografii opartej o nawiązania do świata szekspirowskiego.

Wystawie róż towarzyszyć będzie wystawa aranżacji florystycznych, na którą składać się będzie kilkanaście obiektów floralnych autorstwa mistrzów florystyki z całej Polski oraz Litwinki Natalii Ucwatowej. W pracach rozpoznamy nawiązania do twórczości Szekspira, odniesienia do epoki w której żył, a także charakterystyczne motywy angielskie.

Wszystkich zainteresowanych różaną tematyką zapraszamy na konferencję „Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie”, podczas której odbędzie się spotkanie hodowców i producentów róż z całej Polski, przedstawicieli miast „różanych”, osób odpowiedzialnych za miejskie tereny zielone oraz miłośników róż z Kutna i regionu.

Stałym elementem imprezy są również pokazy florystyczne. W tym roku na prezentacje zapraszają: Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej (grupa mistrzowska), Natalia Ucwatowa – Mistrz Florystyki z Litwy oraz Iza Tkaczyk – zdobywczyni tytułu Mistrza Polski w kategorii senior, podczas II Florystycznych Mistrzostw Polski na Zamku Książ w Wałbrzychu w 2016 r. i zwyciężczyni Barcelona World Cup 2016.

Ciekawie zapowiada się otwarcie wystawy. Podczas pokazu przygotowanego przez studentów Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej, na schodach KDK będzie można podziwiać roślinne i kwiatowe interpretacje licznych postaci prosto z dramatów Szekspira.

Imprezie towarzyszyć będą warsztaty florystyczne dla dzieci i dorosłych. Po odbiór darmowych wejściówek na warsztaty zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury.

Mamy nadzieję, że duch szekspirowski będzie nam towarzyszył podczas tych kilku wyjątkowych dni, a wszyscy odwiedzający nasze wystawy i biorący udział w pokazach i warsztatach poczują się w ogródku Pana Szekspira jak w swoim własnym.

Kierownik artystyczny wystawy

Agnieszka Dąbrowska – Walczak

 

Contact

Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4 / 99-302 Kutnowww.kdk.net.pl / www.swietorozy.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.