Login panel

Register

42. ŚWIĘTO RÓŻY JUŻ W DRUGI WEEKEND WRZEŚNIA W KUTNIE! (09.09.2016 10:00 - 11.09.2016 22:00)

Każdego roku Kutnowski Dom Kultury stara się zapewnić  uczestnikom imprezy rozrywkę na najwyższym poziomie – tak będzie i tym razem. Dlatego już dziś KDK zaprasza do wspólnej zabawy, a Wy zapraszajcie  do Kutna swoje rodziny, przyjaciół i znajomych, bo taki weekend powtórzy się dopiero za rok!
Jeśli zdecydujecie się  spędzić wrześniowy weekend   (9 – 11 września) w Kutnie , dacie się porwać do ogródka Pana Szekspira, zaszalejecie na koncertach Eweliny Lisowskiej, IRY czy Anny Wyszkoni,  pozwolicie nakarmić się regionalnymi przysmakami z Jarmarku Różanego i  oddać lunaparkowemu szaleństwu,  to gwarantujemy Wam i Waszym znajomych, że jeszcze nie raz tu wrócicie.
Tym bardziej, że to zaledwie garść z przygotowanych przez Kutnowski Dom Kultury atrakcji.

Najważniejszy punkt każdego Święta Róży stanowi  Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, wraz z towarzyszącym, za każdym razem innym, motywem przewodnim, wokół którego skupiają się wszystkie wystawowe wydarzenia. W tym roku  KDK dołącza  do obchodów Roku Szekspirowego i 400. rocznicy śmierci wybitnego dramaturga i poety,  w związku z czym wystawa odbędzie się pod  hasłem W ogródku Pana Szekspira. W trakcie jej trwania podziwiać będzie można blisko 100 odmian róż ogrodowych hodowców z całej Polski, a towarzyszyć im będą aranżacje florystyczne inspirowane twórczością Szekspira. 
Poza samą wystawą  można będzie wziąć udział udział w wielu dodatkowych „różanych” wydarzeniach. Miłośników róż na pewno zainteresuje udział w spotkaniu z hodowcami i producentami róż z całej Polski, podczas konferencji Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie,  kącik porad różanych oraz pokazy i warsztaty florystyczne. Wystawie towarzyszyć będzie konkurs na Najpiękniejszą Różę.
A jeśli nad całością ma czuwać duch Szekspira – to nie obędzie się także bez bezpośredniego spotkania ze sztuką. Otwarcie wystawy uświetni  plenerowy spektakl kabaretowy Wszystkie Dzieła Szekspira, w wykonaniu trójki warszawskich aktorów  Jarosława Domina, Darka Sikorskiego i Łukasza Mateckiego, a w galerii „Okno na sztukę” swoje prace, pod wspólną nazwą  Wieloformy, zaprezentują uczestnicy II Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Kutno i róże”.

Również Centrum Teatru Muzyki i Tańca stanie się na te kilka dni różaną ostoją. Przez cały weekend uczniowie ZSZ im. dr. Troczewskiego serwować będą w  zaaranżowanej w CTMiT Kawiarence dr. Troczewskiego różane ciastka i kawę, przy których  podziwiać będzie można wystawę florystyczną  Ogrody, ogródki, balkony przygotowaną przez kutnowską kwiaciarnię Kwiatowy Zakątek oraz wystawę obrazów Moja baśń autorstwa Adama Kołakowskiego.

Święto Róży to święto całego miasta. Dlatego głównym wydarzeniom, skoncentrowanym w Kutnowskim Domu Kultury, partnerować będą liczne atrakcje zlokalizowane w centrum Kutna.

Uroczystego otwarcia Święta Róży dokona tegoroczna Królowa Róż wraz z Prezydentem Miasta Kutno. Otwarciu towarzyszyć będzie Korowód Królowej Róż zakończony koncertem w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie.

Na Muzycznej Scenie nad Ochnią wystąpią takie gwiazdy jak: Ewelina Lisowska, IRA, Grzegorz Hyży oraz Anna Wyszkoni, a na scenie na Placu Piłsudskiego posłuchać będzie można zespołów: Majestic (ska/reggae/rock),  Dixie Tiger’s Band (jazz nowoorleański), Punto Latino Band (muzyka latino), The New Warsaw Trio, Siostry Matkowskie (klimaty cygańskie, bałkańskie i hiszpańskie),  Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz łódzki Zespół Pieśni i Tańca Anilana. Na Placu Piłsudskiego odbędzie się też VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kwietnik i występy zespołów tanecznych i sekcji KDK (Baw się z nami).
Z  ExDrobem gotować będzie Adam Kozanecki, finalista tegorocznej edycji programu MasterChef

Nieodłącznym elementem Święta Róży jest Jarmark Różany. W usytuowanych na całej długości ul. Królewskiej i na Placu Piłsudskiego domkach, zakupić będzie można wiele wyjątkowych, regionalnych produktów.

Ekstremalne przeżycia  zapewni zlokalizowany na Placu Wolności Lunapark, a najmłodsi będą mogli bez reszty oddać się zabawie na Przystanku Dziecko.

 

Program szczegółowy dostępny tutaj.

Contact

KDK, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno / tel. 24 254 21 37 / mail: sekretariat@kdk.net.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.