Login panel

Register

2-3.07: Krajowe Zawody WKKW w Walewicach

Jeźdźcy polskiej Kadry Narodowej WKKW wystartują w Walewicach w Krajowych Zawodach WKKW. Do startu w rywalizacjach zakwalifikowano już ponad 80 koni.

Najbardziej utytułowani zawodnicy, którzy odwiedzą Walewice 2 i 3 lipca, to Łukasz Kaźmierczak - Mistrz Polski Seniorów w WKKW w latach 2009 i 2010 oraz Marta Dziak-Gierlicz - uczestniczka Mistrzostw Świata. Zobaczymy również innych członków Kadry Narodowej WKKW, m.in. Mariusza Kleniuka, Jana Kamińskiego czy Małgorzatę Korycką. Swoją obecność potwierdzili również politycy – poseł Grzegorz Schreiber, wiceprzewodniczący sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz europoseł Kosma Złotowski, członek Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego.

– Widzowie będą mieli okazję obejrzeć zmagania zawodników we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, czyli tzw. triathlonie jeździeckim, na który składają się ujeżdżanie, biegi crossowe oraz skoki przez przeszkody. Do udziału w zawodach zgłoszonych zostało już ponad 80 koni, ale nadal przyjmujemy zgłoszenia – mówi Zbigniew Witczak, przedstawiciel Klubu Jeździeckiego Gabon Walewice, który organizuje zawody.  

Publiczność może kibicować zawodnikom w sobotę 2 lipca już od godziny 8.00. Wtedy rozpoczną się próby ujeżdżania na głównym hipodromie (klasy P i CNC 1*) oraz na mniejszym placu (klasy Mini-LL, LL i L). Około godziny 14.00 na głównym hipodromie rozpocznie się z kolei próba skoków przez przeszkody. W niedzielę zmagania jeźdźców będzie można oglądać od 9.00, kiedy to wystartują terenowe biegi crossowe (w kolejności: klasa Mini-LL, LL, L, P, CNC 1*). Ok. 45 min. po zakończeniu ostatniego przejazdu odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów, nagród i pamiątkowych rozet.

Osoby odwiedzające Walewice w najbliższy weekend będą mogły zwiedzić pałac Marii Walewskiej z przewodnikiem w godz. od 10 do 16. Zawody będą również doskonałą okazją do podziwiania szlachetnych koni rasy półkrwi angloarabskiej, które hodowane są w Stadninie Koni Walewice,
a także skosztowania tradycyjnej kuchni w restauracji pałacowej. Podczas zawodów oferowane będą również przejażdżki bryczką i atrakcje dla dzieci. Przy budce sędziowskiej, na głównym hipodromie, nie zabraknie stanowiska grillowego i food truck’ów. Parking dla publiczności przewidziano przed bramą wjazdową do kompleksu pałacowego Walewice.

Organizatorem Krajowych Zawodów WKKW w Walewicach jest KJ Gabon Walewice we współpracy ze Stadniną Koni Walewice i Otwartą Ligą Mazowsza WKKW. W 2016 r. zawody wróciły do kalendarza imprez jeździeckich w Walewicach po 5-letniej przerwie.


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.