Panel logowania

Rejestracja

Tydzień Antoniański (13.06.2016 00:00 - 19.06.2016 00:00)

Koncert Piotra Rubika z Chórem i Orkiestrą, uroczysta Msza Święta na pl. Kościuszki, koncerty Mocnych w Duchu i Luxtorpedy - przed nami wiele wydarzeń kulturalnych i religijnych, których do tej pory nigdy w Tomaszowie nie było. A to wszystko w ramach Tygodnia Antoniańskiego. Wydarzenia związane z 1050-leciem Chrztu Polski oraz ustanowieniem św. Antoniego patronem Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego odbędą się od 13 do 19 czerwca.

W czerwcu 2015 roku radni Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim i radni Rady Powiatu tomaszowskiego, na wspólnej nadzwyczajnej sesji, wyrazili wolę ustanowienia Świętego Antoniego z Padwy patronem miasta Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Stosowne w tej sprawie uchwały przyjęli jednogłośnie.

Na 13 czerwca 2016 roku zaplanowano rozpoczęcie Tygodnia Antoniańskiego. W tym czasie św. Antoni oficjalnie zostanie ogłoszony patronem Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Uroczystości zostaną zorganizowane przez miasto, powiat i Archidiecezję Łódzką. W przygotowanie tego przedsięwzięcia włączyło się szereg organizacji i szkół z tomaszowskiego regionu. W tym czasie, w Tomaszowie zakończą się też archidiecezjalne obchody 1050-lecia Chrztu Polski.

W piątek (13 maja) odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której wicekanclerz kurii metropolitalnej łódzkiej ks. Łukasz Burchard, proboszcz parafii pw. Św. Antoniego ks. prałat Edward Wieczorek, starosta powiatu tomaszowskiego Mirosław Kukliński oraz prezydent Tomaszowa Marcin Witko przedstawili szczegółowy program Tygodnia Antoniańskiego.

 

PROGRAM

13 czerwca /poniedziałek/

 

Uroczystości religijne

12.00 - Uroczysta Msza św. odpustowa (Kościół św. Antoniego w Tomaszowie)

 

Plac Kościuszki - scena

 

13.30-14.30 - Koncert muzyczny „Mocni w Duchu”

14.30-14.45 - Otwarcie Jarmarku Antoniańskiego (domki wystawiennicze 13-18 czerwca)

14.45-15.55 - Blok artystyczny Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole

                       Szkolno-Przedszkolnym nr 2

15.55-16.35 -  Blok artystyczny I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego

16.35-17.35 - Blok artystyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 (Szkoła Podstawowa

                       nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego, Przedszkole nr 14 i Przedszkole nr 20)

17.35-17.55 - Blok artystyczny II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego

17.55-18.15 - Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica

18.15-18.45 - Zespół Fajne Babki z Będkowa

19.30-20.30 - Koncert muzyczny „Mocni w Duchu”

 

Wydarzenia towarzyszące

  8.00 - Rajd pieszo – rowerowy „Ocalić od zapomnienia” (Krajowe Stowarzyszenie Seniorów Pasja)

  9.00 - Rajd rowerowy i pieszy Tomaszów - Spała - Inowłódz (Powiatowe Stowarzyszenie

            Emerytów,  Rencistów i Inwalidów)

13.15 - Otwarcie wystawy fotograficznej „Kościoły Powiatu Tomaszowskiego” autorstwa

             Zygmunta Dziedzińskiego (sala Miejskiego Centrum Kultury)

17.00-18.00 - Mecz piłkarski reprezentacja księży – 25. BKP (boisko ze sztuczną nawierzchnią Lechii

             Tomaszów Maz.)

            

14 czerwca /wtorek/

Plac Kościuszki - scena

 

16.00-16.30 - Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

16.30-18.00 -  Blok artystyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 (Szkoła Podstawowa nr 14,

                       Przedszkole nr 2 im. Marii Kownackiej i Przedszkole nr 11)

18.00-18.25 - Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego

18.25-19.10 - Blok artystyczny Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego (MDK)

19.10-19.40 - Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 im. Stanisława

                      Chojnowskiego

19.40-20.05 - Blok artystyczny Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Marii

                      Grzegorzewskiej

 

Wydarzenia towarzyszące

14.00 - 18.00 - Rozpoczęcie Warsztatów muzyczno - wokalnych  „Od śpiewu chorałowego

                         do muzyki gospel” (parafia NMP w Tomaszowie Maz. ul. Słowackiego 13/19;

                         warsztaty potrwają do 18 czerwca i zakończą się koncertem)

15 czerwca /środa/

Plac Kościuszki - scena

 

15.00 -15.40 - Spektakl Miejskiego Teatru „Trzcina” pt. „Antoniańskie Impresje”

                       (spektakl o życiu św. Antoniego Padewskiego) – Kościół św. Trójcy

15.40-16.20 - Blok artystyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 (Szkoła

                       Podstawowa nr 8 i Przedszkole nr 8)

16.20-16.50 - Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II

16.50-17.30 - Blok artystyczny Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 (Przedszkole nr 5,

                       Przedszkole nr 7 i Przedszkole nr 19)

17.30-18.00 - Blok artystyczny Zespołu Szkół nr 4

18.00-18.30 - Spektakl Miejskiego Teatru „Trzcina” pt. „Antoniańskie Impresje”

                       (spektakl o życiu św. Antoniego Padewskiego) – Kościół św. Trójcy

18.30-19.00 – Recital Mirosława Banasiaka

 

Wydarzenia towarzyszące

10.00-16.00 - Konferencja naukowa pt. „1050-lecie Chrztu Polski w wymiarze ogólnopolskim i

                      regionalnym” (sala Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz.). Organizator: Archiwum

                      Państwowe w Piotrkowie Tryb., Polskie Towarzystwo Historyczne – Koło w Tomaszowie

                      Maz., Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w

                      Warszawie, Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi.

        10.00 - I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Wakacyjnej (miejsce MOK).

                     Organizator: Przedszkole Nr 19, TV Amazing

 

16 czerwca /czwartek/

Plac Kościuszki - scena

 

15.00-15.40 - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 13 Pomnik Tysiąclecia

                      Państwa Polskiego i Przedszkole nr 16)

15.40-16.10 - Finał Konkursu wiedzy o św. Antonim  (przedszkola i szkoły podstawowe)

16.10-16.30 - Blok artystyczny Przedszkole nr 3

16.30-17.00 - Finał konkursu historycznego „Dzieje narodu i państwa polskiego w 1050. rocznicę

                       chrztu Polski”

17.00-17.30 - Podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pn. „Skuteczny Antoni” (MDK)

17.30-18.00 - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ciebłowianie

18.00-19.30 - Koncert estradowy Jacka Szyłkowskiego „Utkany z Boga” i „Piosenka przypomni Ci”

 

Wydarzenia towarzyszące

           11.00 - Marsz osób niewidomych z kijkami nordic-walking śladami tomaszowskich kapliczek

                        /Koło nr 21 Polskiego Związku Niewidomych/

16.00-18.00 - Happening malarski „Malujemy Chrzest Polski” – malowanie obrazu Matejki

                      (Plac Kościuszki)

          16.00 - Pokaz pojazdów zabytkowych Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych

                      WETERAN (Plac Kościuszki)

 

17 czerwca /piątek/

Plac Kościuszki - scena

 

15.30-16.00 - Zespół Kalina z Wąwału

16.00-17.00 - Blok artystyczny Zespół Szkół nr 8, Przedszkole nr 10 i Zespół Szkolno –

                      Przedszkolny nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 7 i Przedszkole nr 9)

17.00-17.30 - Chór Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17.30-19.30 - Program artystyczny Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.

19.30-20.00 - Chór Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe

20.00-21.30 - Projekcja filmu o św. Antonim (telebim)

 

Wydarzenia towarzyszące

10.00-14.00 - Konferencja popularno - naukowa „W służbie miłosierdzia”

                      (aula Kościoła św. Antoniego)

           14.00 - Harcerski rajd turystyczno – krajoznawczy „Antoniańska wędrówka po Ziemi

                      Tomaszowskiej” (Hufiec ZHP Tomaszów Maz. - rozpoczęcie 3 dniowego rajdu)

 

18 czerwca /sobota/

Plac Kościuszki - scena

 

          12.00 - Obchody Centralne – Uroczysta Msza Święta 

14.00-14.30 - Występ Orkiestry Dętej z Żelechlinka

14.30-19.00 - Gminny blok ludowy

14.30-15.00 - Ludowy Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Niewiadów

15.00-15.20 - Kapela Gmajów z Gminy Rzeczyca

15.20-15.40 - Kapela Bobrowianie Jana Kępy z Gminy Rzeczyca

15.40-16.00 - Dziecięcy Zespół Cekinki z  Gminy Inowłódz

16.00-16.30 -  Zespół Sami Swoi z Twardej  

16.30-17.00 - Dziecięcy Zespół z Gminy Żelechlinek

17.00-17.30 - Strażacka Orkiestra Dęta z Łaznowa

17.00-17.30 - Zespół Ludowy Czerniewiczanie

17.30-17.50 - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie

17.50-18.20 - Zespół Wesołe Ludwiczanki i Kapela Retro

18.20-18.40 - Zespół Brzustowianie

 

19.00-20.00 - Koncert Miejskiego Chóru pod przewodnictwem Katarzyny Borowskiej

20.00-21.00 - Koncert muzyki gospel

 

Wydarzenia towarzyszące

  8.00-11.00 - Czuwanie przy relikwiach św. Antoniego

          11.30 - Procesja z Kościoła NMP Królowej Polski

          10.00 - VII Ogólnopolski Rajd Kajakowo-Rowerowy „Pilica – Rzeka która łączy –

                       śladami świętych i królów” (KS AMBER, rozpoczęcie 2 dniowego rajdu)

10.00-15.00 - Spływ kajakowy „Od św. Antoniego do św. Idziego”  (Przystań PCK) – Zespół

                      Placówek Wychowania Pozaszkolnego

16.00-22.00 - Tomaszowski Rallysprint - Automobilklub Tomaszowski (Przystań PCK)

          18.00 - Parada Pojazdów Zabytkowych ulicami Tomaszowa (ul. św. Antoniego, pl.          

                      Kościuszki, ul. Legionów)

 

19 czerwca /niedziela/

Plac Kościuszki - scena

20.00-22.00 - Koncert Uwielbienia – Piotr Rubik z Chórem i Orkiestrą

 

Wydarzenia towarzyszące

8.00 - Historyczny rajd TUTW (Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku)

14.00-19.00 - Familijny Festyn Antoniański (Kościół św. Antoniego)

17.00-18.30 - Koncert Zespołu Luxtorpeda ul. POW

14.00-19.00 - Wystawa poplenerowa  VII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Małczu

                         (Plac Kościuszki)


Link do wydarzenia

Galeria

Mapa

Komentarze

Musisz być zalogowany

Wpisy polecane

Brak dostępnych aktualności.