Panel logowania

Rejestracja

RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL 2018 (03.10.2018 16:00 - 09.10.2018 21:00)

Różewicz Open Festiwal. Zawsze w Radomsku. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony twórczości trzech wybitnych twórców kultury: Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Wszystko dzieje się w mieście, w którym spędzili młodość i gdzie rodziły się ich twórcze inspiracje.

            Festiwal jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym. Co roku na radomszczańskiej scenie prezentowane są najnowsze inscenizacje dramatów Tadeusza Różewicza. Wyświetlane są filmy Stanisława. Przypominana jest poezja najstarszego z braci – Janusza.

            W tym roku  na radomszczańskim festiwalu zobaczyć będzie można wyjątkowe prezentacje teatralne. Warszawski teatr Polonia pokaże spektakl „Na czworakach” w reż. J. Stuhra. Inscenizację dramatu Tadeusza Różewicza zobaczyć będzie można 9 października, w dniu urodzin dramaturga.

Przyjedzie też stołeczny teatr „Studio”, który 5 października wystawi „Kartotekę rozrzuconą” w reż. Radosława Rychcika, a dwa dni później krakowski teatr „Barakah” pokaże„ Świadków” wg T. Różewicza.

To już tradycja, że Różewicz Open Festiwal to doskonałe miejsce na teatralne premiery. Tym razem będzie to „Głodomór” w wykonaniu Kamila Suszczyka. Student warszawskiej  Akademii Teatralnej swój monodram przygotował na podstawie różewiczowskiego „Odejścia Głodomora”.

Zaplanowano również forum dramatu, w którym udział zapowiedzieli aktor Wojciech Pszoniak, reżyserka i pisarka Bronka Nowicka i literaturoznawca Joanna Lisiewicz. Rozstrzygnięty zostanie X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza.

Nie zabraknie tematycznych wystaw. Swoje prace zaprezentuje m.in. Teresa Kępowicz i Janusz Stankiewicz.

Będą też warsztaty literaturoznawcze z dr Joanną Lisiewicz  i teatralno-scenograficzne, które poprowadzi prof. Marek Chowaniec.

            Nie zabraknie filmów Stanisława Różewicza w tym m.in. „Głosu z tamtego świata”  i spotkań z ludźmi, którzy pamiętają wielkiego reżysera, przyjedzie m.in. Marcin Filipowicz. W organizację tych wydarzeń włączy się radomszczańska Miejska Biblioteka Publiczna. Zaplanowano też spacer po Radomsku śladami braci Różewiczów i tematyczne konkursy nawiązujące do spuścizny artystycznej braci.

            Różewicz Open Festiwal 2018 trwał będzie od 3 do 9 października. Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.  A wszystkie szczegółowe informacje www.rozewiczopen.pl i www.mdkradomsko.pl

Kontakt

imprezy@mdkradomsko.pl
Link do wydarzenia

Galeria

Mapa

Komentarze

Musisz być zalogowany

192 punktów
promocja@mdkradomsko.pl

Inne wpisy autora

Wpisy polecane

Brak dostępnych aktualności.