Panel logowania

Rejestracja

Ogólnopolski Konkurs Bełchatów ART (05.07.2018 00:00 - 24.08.2018 00:00)

 

Masz pomysł, jak ciekawie pokazać Bełchatów oraz jego symbole? Nakręć 60-sekundowy film! Startuje ogólnopolski konkurs BEŁCHATÓW ART. Zwycięzcę poznamy podczas tegorocznego Festiwalu/Sztuki/Jabłka.

 

Bełchatów i jego symbole oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – to motywy przewodnie konkursu, na który zaprasza Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Tematyka konkursu BEŁCHATÓW ART oscyluje wokół sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna. Konkurs ma ogólnopolski zasięg, a zwycięzcy odbiorą nagrody podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka, który trwać będzie od 21 do 23 września.

 

Wydarzenie jest objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

- Ważne, abyśmy obchodzili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w różnorodny sposób – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Cieszę się, że powstaną filmy, które pokażą Bełchatów z jego wszystkimi symbolami, ale jednocześnie będą nam przypominać, jak cenna jest wolność. Jestem bardzo ciekawa tego spojrzenia młodych ludzi na nasze miasto, lokalny patriotyzm i polską historię.

 

Bełchatów Art skierowany jest do osób, które ukończyły 15 lat. Konkursowe zadanie polega na nakręceniu filmu promującego Bełchatów, można go pokazać w sposób symboliczny. Ważne, aby pokazać własną wariację na temat miasta. Obraz nie może być dłuższy niż jedna minuta. W konkursie chodzi również o interpretację sześciu haseł, nawiązujących do herbu miasta z Adamem i Ewą oraz rocznicy niepodległości. Prace i filmy oceniać będzie czteroosobowe jury, przewidziane są nagrody za trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia. Prace można nadsyłać do 24 sierpnia. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 14 września, a laureaci odbiorą nagrody podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

I miejsce – 1000,00 zł

II miejsce – 600,00 zł

III miejsce – 400,00 zł

 

 

Weź udział w konkursach z jabłkiem w tle

 

 

 

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na www.belchatow.pl

Kontakt

promocja@um.belchatow.pl,j.maciejewska-karbowniczak@um.belchatow.pl
Link do wydarzenia

Galeria

Mapa

Komentarze

Musisz być zalogowany

Wpisy polecane

Brak dostępnych aktualności.