Panel logowania

Rejestracja

Metafizyczne obrazy w Walewicach (19.08.2016 17:00 - 19.08.2016 20:00)

Warto odwiedzić Pałac Walewice w piątek, 19 sierpnia. W rezydencji Marii Walewskiej swoje obrazy pokaże Wiesława Piotrowska.

Wernisaż malarstwa Wiesławy Piotrowskiej, zatytułowany „Kiedy patrzę hen daleko”, rozpocznie się w piątek 19 sierpnia o godz. 17 w Sali Białej walewickiego pałacu. – Wiesława Piotrowska w swej twórczości podejmuje różnorodną tematykę, czerpiąc inspirację z otaczającego ją świata ludzi i przyrody. Wśród jej obrazów królują pejzaże, a przede wszystkim marynistyka – mówi Magdalena Szymańska-Topolska z Pałacu Walewice.

W Walewicach będzie można obejrzeć 21 obrazów malarki. Większość z nich to krajobrazy z motywem wody, wykonane techniką olejną na płótnie. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Oprócz udziału w wernisażu w Walewicach warto zaplanować również zwiedzanie klasycystycznego pałacu z przewodnikiem, a także największej w Polsce stadniny koni rasy półkrwi angloarabskiej.

Wiesława Piotrowska pochodzi z Andrespola i jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem za prace zrealizowane w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Bartczaka oraz Pracowni Malarstwa dr Andrzeja Stalla. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ale również poezją. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, także ogólnopolskich. Ma w swym dorobku udział w 61 wystawach zbiorowych i 14 wystawach indywidualnych. Należy również do Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Warszawie.

Kontakt

+48 697 654 246, palac@stadninawalewice.pl
Link do wydarzenia

Galeria

Mapa

Komentarze

Musisz być zalogowany

Autor: og

178 punktów
og

Inne wpisy autora

Wpisy polecane

Brak dostępnych aktualności.