Login panel

Register

Spotkanie z Witoldem Szabłowskim (26.11.2018 17:00 - 26.11.2018 19:00)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i Dyskusyjny Klub Książki przy WBP zapraszają 26 listopada 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Witoldem Szabłowskim. Spotkanie poprowadzi Anna Minkina.

Witold Szabłowski – dziennikarz i reporter przez wiele lat związany z „Gazetą Wyborczą”, a od niedawna z redakcją „Dzień Dobry TVN”. W Turcji mieszkał i studiował blisko dwa lata. Za cykl reportaży o Turcji publikowanych w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach” otrzymał kilka nagród dziennikarskich, w tym Nagrodę im. Melchiora Wańkowicza 2007 i wyróżnienie Amnesty International. Za wydany w 2010 roku zbiór reportaży „Zabójca z miasta moreli” otrzymał nagrodę im. Beaty Pawlak oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike 2011. Książka otrzymała również nagrodę brytyjskiego PEN-Clubu, a w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych została uznana za jedną z najważniejszych książek przetłumaczonych na język angielski. Ukazała się już w dziesięciu krajach.

Nowe wydanie zbioru reportaży o współczesnej Turcji „Merhaba” autor wzbogaca subiektywnym słownikiem pojęć, które jego zdaniem są nieodzowne dla zrozumienia tego fascynującego kraju.

Anna Minkina – literaturoznawczyni i animatorka kultury. Współtworzy inicjatywę PreTekst organizującą spotkania autorskie z pisarzami. (https://www.facebook.com/inicjatywaPreTekst/)

 

Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Contact

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102, mail: promocja@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 38.
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.