Login panel

Register

OFF-PÓŁNOCNA DAJE NA ZAPOWIEDZI, CZYLI POTRÓJNY KONCERT W NIEBOSTANIE (06.04.2019 21:00 - 07.04.2019 00:00)

Chociaż do OFF-Północna zostało jeszcze kilka tygodni to już 6 kwietnia można poczuć przedsmak tego, co czeka publiczność w ciągu sześciu festiwalowych dni. W tę sobotę w klubokawiarni Niebostan wystąpi zespół SĄSTĄD i dwa duety: Dominik Mironiuk i Piotr Zygma oraz Wojciech Bergander i Anna Malek. Początek o g. 21, wstęp wolny.

Artyści zaproszeni do Niebostanu to laureaci ubiegłorocznego Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, organizowanego przez Teatr Muzyczny w ramach Festiwalu OFF-Północna, można więc liczyć na sporą dawkę poezji śpiewanej, podawanej w nowoczesnej muzycznej formie. Każdy z trzech koncertów trwać będzie około pół godziny.

Pierwszy na scenie zaprezentuje się wielokrotnie nagradzany duet Mironiuk/Zygma z recitalem, będącym podróżą przez różne historie, wrażliwości i tematy. Teksty Osieckiej, Wysockiego i Brela czy mniej znane utwory z kręgu piosenki artystycznej w nowych aktorskich aranżacjach Dominka Mironiuka stają się wielobarwną muzyczną opowieścią, która potrafi dotknąć, rozbawić czy dać do myślenia.   Aktorowi towarzyszy Piotr Zygma – muzyk wszechstronny, kompozytor, akompaniator, basista wielu projektów muzycznych w Polsce.

Około godziny 21.40 scenę przejmą Anna Malek i Wojtek Bergander, czyli dolnośląski duet śpiewu i gitary basowej. Wystąpią z piosenkami, które po prostu lubią. Obok Absolutnie Wojciecha Młynarskiego usłyszeć będzie można Fragile Stinga czy utwory z repertuaru Kaliny Jędrusik. W programie także autorskie kompozycje jak Erotyk i Z lat dziecięcych do tekstu Bolesława Leśmiana.

Na zakończenie wieczoru, o g. 22.20, zupełnie inna, jazzująca odsłona spotkania z muzyką i słowem. Śląski zespół SĄSTĄD, proponuje mocną alternatywę dla muzyki komercyjnej, poetyckie teksty oprawione akustycznym brzmieniem bogatego instrumentarium. Czwórka muzycznych przyjaciół: Dominika Kierpiec-Kontny – śpiew, wiolonczela; Natalia Tomecka – instrumenty klawiszowe; Rafał Kierpiec – kontrabas i Bartłomiej Plewka – perkusja, zaprezentują przede wszystkim swoje autorskie utwory. Łódzka publiczność usłyszy też dwie piosenki, których brawurowe wykonanie zapewniły SĄSTĄD zwycięstwo w Konkursie Piosenki Aktorskiej: Balladę o dwóch koniach Wojciecha Młynarskiego oraz Awinion zespołu Kombii.

Potrójny koncert w Niebostanie to zapowiedź tegorocznej, trzeciej już edycji Festiwalu OFF-Północna. Ten przegląd małych form dramatyczno-muzycznych pozwala Teatrowi Muzycznemu w Łodzi rozbudować  repertuar o offowe propozycje artystów i grup teatralnych z całej Polski. W programie tegorocznej edycji między innymi Kofta elektronicznie, Osiecka po męsku, Konrad Imiela, Marcin Januszkiewicz, Marcin Wortmann, Aneta Todorczuk… Do tego ukraiński Majdan w spektaklu Teatru Navpaky, polityka i miłość u Hemara od Teatru Muzycznego z Torunia oraz  Masłowska w wykonaniu AST z Krakowa. Obędą się również spotkania i warsztaty, przybliżające publiczności zagadnienia teatru muzycznego i teatru off. Festiwalowi po raz kolejny towarzyszyć będzie także ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. OFF-Północna 2019 rozpocznie się 23 kwietnia.


Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

2 points
biuro@hetman.pro

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.