Login panel

Register

Konkurs (nie) Recytatorski - Niepodległa między słowami (13.11.2018 11:00 - 14.11.2018 13:00)

Zapraszamy uczniów liceów z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie NIEBYWAŁYM. Chcemy dać młodym ludziom szansę na wypowiedź, jak pojmują niepodległość. Czym jest, jak ją interpretują wykorzystując teksty, które są im bliskie. Skupiając się na poezji, uczestnicy konkursu mogą zaprezentować wiersze dobrze znane, ale także alternatywne, nie kojarzące się bezpośrednio z utworami patriotycznymi. Proponujemy dwie formy ekspresji: KLASYCZNĄ – polegającą na tradycyjnym wykonaniu jednego wiersza lub OFF – polegającą na interpretacji jednego, bądź kolażu kilku tekstów z wykorzystaniem dowolnych środków ekspresji (połączenie z ruchem, gra na instrumencie, itp. – w tym przypadku nie obowiązują żadne reguły).
Mamy nadzieję, że udostępniając przestrzeń do indywidualnej wypowiedzi, stworzymy wydarzenie ukazujące i promujące głos młodego pokolenia w kontekście skomplikowanej i wieloformatowej historii naszego kraju.
W jury konkursu zasiądą specjaliści, artyści, znawcy sztuki słowa. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszystkich uczestników zaprosimy na spektakl teatralny na podstawie tekstów Juliana Tuwima. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października 2018. Przesłuchania odbędą się 13 listopada w AOIA w Łodzi, zaś Gala konkursu 14 listopada.

Partnerem wydarzenia jest Województwa Łódzkiego @wojewodztwo.lodzkie

Contact

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych sekretariat@aoia.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

2 points
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.