Login panel

Register

"Koniec szkoły na rockowo" w Bełchatowie (22.06.2018 17:30 - 22.06.2018 22:00)

Legenda polskiej muzyki – Lech Janerka zagra w Bełchatowie. Będzie gwiazdą koncertu pod hasłem ,,Koniec szkoły na rockowo", podczas którego wystąpi też Grzmiąca Półlitrówa i Yedenaście. Muzyczna uczta już 22 czerwca, a tydzień później, przez dwa dni, będziemy się bawić na Dniach Bełchatowa z Ewą Farną i Happysad.    

 

Święto miasta tradycyjnie już otworzy rockowy koncert na zakończenie szkoły. I tym razem nie zabraknie lokalnych artystów, a także muzyków znanych z ogólnopolskiej sceny. W wspólną zabawę przy scenie plenerowej Gigantów Mocy rozpocznie zespół Yedenaście. Jak podpowiada sama nazwa tworzy go jedenaście osób, a każda z nich gra na ukulele. W wykonaniu dziewczyn usłyszymy muzykę alternatywną także napisaną przez siebie. Dlatego warto przyjść, początek koncertu o godz. 17:30.

 

Zaraz po Yedenaście – od 18:30 na scenie bełchatowian będzie raczyć piotrkowska, folk-rockowa grupa Grzmiąca Półlitrówa. Zespół tworzy i stale koncertuje od połowy lat 80-tych ubiegłego wieku. Jego piosenki zdobywały uznanie słuchaczy i były nagradzane na festiwalach w całym kraju, włącznie z Krakowskim Festiwalem Piosenki Studenckiej. Takie tytuły, jak: ,,Studia", ,,Barman", ,,Podmiejskie pociągi", ,,Żyje się raz" czy ,,Stare kufle" stanowią już klasykę gatunku.

 

Gwiazdą wieczoru, która będzie grać od godz. 20:00, jest legenda polskiej muzyki rockowej Lech Janerka. Nestor basu, mistrz słowa oraz autor wielu płyt w historii polskiego rocka, zaprezentuje stylistyczną mieszankę alternatywnego rocka, punka i nowej fali. Janerka jest jednym z najoryginalniejszych artystów na polskiej scenie rockowej - wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno-fonetycznymi.

Contact

promocja@um.belchatow.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.