Login panel

Register

Klub jazzowy SWING: Zaduszki Jazzowe - Michał Zaborski Quartet (02.11.2018 20:00 - 02.11.2018 22:00)

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach kontynuując tradycję zaprasza na kolejne Zaduszki Jazzowe.

Na listopadowym koncercie w ramach Klubu jazzowego SWING wystąpi jeden z najciekawszych i zdobywających aktualnie największe uznanie na scenie jazzowej w Polsce składów jazzowych – Michał Zaborski Quartet.

Michał Zaborski znany jest przede wszystkim szerzej jako jeden z założycieli i członków legendarnego już i mającego stałe, istotne miejsce na polskiej scenie muzycznej Atom String Quartet. Tym razem jednak będziemy mieli okazję poznać jego inne, autorskie, ale również jazzowe oblicze.

Michał Zaborski Quartet przed skierniewicką publicznością wystąpi w składzie:

     

  • Nikola Kołodziejczyk – pianino
  • Maciej Szczyciński – kontrabas
  • Krzysztof Szmańda – perkusja
  • Michał Zaborski – altówka
  •  

Michał Zaborski Quartet to projekt koncertowy, w którym prezentowany jest autorski materiał Michała Zaborskiego, który znajdzie się na jego pierwszym solowym krążku. Jego muzyka, to połączenie europejskiego jazzu z elementami etno. Jednocześnie w jego tematach słyszymy dużą dawkę melodyki, niekiedy połączonej z groovowymi, jazzowo-popowymi brzmieniami sekcji, którą tworzą znani i cenieni muzycy młodego pokolenia z zespołu jazzowego "Stryjo" z pianistą Nikolą Kołodziejczykiem na czele. Zestawienie fortepianu, kontrabasu i perkusji wydaje się dość znane, jednak w połączeniu z altówką staje się niekonwencjonalne. To pierwsze tego typu połączenie instrumentów w polskiej muzyce jazzowej. Jest to tym bardziej wyczekiwane i interesujące wydarzenie muzyczne, że wszyscy muzycy tworzący tę grupę mają znaczący już dorobek artystyczny.

Bilety: 30 zł – do nabycia w kasach Kinoteatru „Polonez” i Centrum Kultury i Sztuki oraz na www.cekis.pl  Miejsca nienumerowane, liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Contact

Adam Michalak; Starszy specjalista ds. impresariatu; Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach; tel. kom. +48 570 699 155; e-mail: adam.michalak@cekis.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.