Login panel

Register

Dzień Patrona Miasta Bełchatowa (17.06.2018 00:00 - 17.06.2018 00:00)

Mieszkańcy będą świętować Dzień Patrona Miasta – św. Jana Pawła II. 17 czerwca w ogrodach parafialnych odbędzie się rodzinny piknik, a wcześniej msza św. oraz Marsz dla Życia i Rodziny. W programie są także wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest międzyszkolny konkurs wiedzy o Papieżu Polaku.

Główne obchody Dnia Patrona Miasta, na który wspólnie zapraszają prezydent Mariola Czechowska i ks. dziekan Zbigniew Zgoda, tradycyjnie rozpoczną się o godz. 11:45 pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Bełchatowianie złoża tam kwiaty i przejdą do pobliskiej parafii farnej, gdzie zostanie odprawiona msza święta. Liturgia rozpocznie się o godz. 12:00, a przewodniczyć jej będzie ks. abp Władysław Ziółek. 

O godz. 15, z pl. Narutowicza wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. W tą ogólnopolską akcję, w którą angażuje się także 150 innych polskich miast, Bełchatów włącza się już po raz szósty. Marsz przejdzie ulicami: Lecha i Marii Kaczyńskich, Kwiatową, 1 Maja, Kościuszki, a zakończy w ogrodach parafii narodzenia NMP,  gdzie o godz. 15:30 rozpocznie się festyn rodzinny pod hasłem „Rodzina z patronem Miasta Bełchatowa”.

Występ laureatów dziecięcego festiwalu piosenki papieskiej i religijnej „Santo Subito”, loteria fantowa, gry, zabawy, a także konkursu sportowe i plastyczne z nagrodami – to tylko część zaplanowanych atrakcji. Będą też stoiska m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka”, na których  będzie promowana ich działalność, a także programy dla rodzin. Zaś pracownicy miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia” pomogą sprawdzić czy wzrost i waga badanych dzieci jest odpowiednia do obowiązujących siatek centylowych. Na zakończenie pikniku, o godz. 18:30 wystąpi dziecięcy zespół z Łodzi: Mały Chór Wielkich Serc. Na scenie będzie śpiewać prawie pięćdziesięcioro dzieci, które mają za sobą blisko 400 koncertów.

Dzień Patrona to również imprezy towarzyszące. 15 czerwca odbędzie się konkurs „Pontyfikat św. Jana Pawła II”. Uczniowie podstawówek po raz piętnasty podzielą się swoją wiedzą o Papieżu Polaku. 18 czerwca będzie można wziąć udział w konferencji, dotyczącej m.in. tego, jak chronić dzieci doświadczające przemocy. Wykłady poprowadzą specjaliści z fundacji „Dajemy dzieciom siłę”.

 

AD-A

Contact

a.rogaczewska@um.belchatow.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.